Як можна захистити кімнатні рослини від поїдання кішками

Поради, Технології

Способи, що дозволяють захистити кімнатні рослини від пошкодження домашніми тваринами.

Кішки часто бувають помічені за поїданням зелені — чи то трава на вулиці або кімнатні квіти. Так вони добирають відсутні корисні речовини та мікроелементи, а також прочищають травну систему від вовняних грудочок. Домашні тварини не мають постійного доступу до трави, тому можуть починати гризти кімнатні рослини. Захистити їх можна кількома способами.

Посадити злакові трави

Існують різні трави, які заманюють котів. Насамперед це котовник (котяча м’ята), особливо улюблений цими тваринами в силу своїх специфічних властивостей. Вуличні кішки можуть їсти пирій. Його насіння можна знайти в зоомагазинах.

Також можна пророщувати вдома різні злакові культури (пшеницю, овес, ячмінь). Вони проростають швидко, тому проблем з їх постійною наявністю не буде. Ще кішки люблять лимонник, який покращує травлення і заспокоює.

Можна просто зайти в зоомагазин і попросити траву для котів, в наявності обов’язково буде щось відповідне.

Маючи власну зелень, яка здається смачною і привабливою, тварини не будуть гризти інші рослини, у них просто не буде в цьому потреби.

Розміщувати на підвіконні або в підвісні вазони

Можна використовувати не звичайні горщики для кімнатних рослин, а підвісні вазони, що розміщуються на стінах або віконних рамах. Якщо ж квіти стоять саме на підвіконні без можливості їх перемістити, то можна закрити їх спеціальною захисною сіткою. Вона продається в деяких зоомагазинах, або в магазинах, пов’язаних з домашніми рослинами, також її можна зробити самостійно з будь-якої придатної для цього сітки (наприклад, від мух). Потім її можна прикрасити різними декоративними елементами, щоб не псувати інтер’єр.

Різкі запахи

Кішки ненавидять запах цитрусових. Можна покласти поруч з квітковими горщиками кірки будь-якого цитрусового фрукта, і тоді тварина до них не підійде. Якщо кірки здаються неестетичними, то їх легко замінить аналогічна ароматична олія: досить пари крапель.

Також їх відлякує запах меленого перцю (будь-якого), гірчиця, спеції, які різко пахнуть. Досить невеликої кількості — необов’язково, щоб в кімнаті смерділо, адже тварини мають дуже чутливий нюх, на відміну від людини.

Спреї, які відлякують

В асортименті зоомагазинів є спеціальні спреї для відлякування котячих. Ними треба бризкати поверхню біля рослин (піддон або горщик). Попри те, що це хімія, для тварин вона безпечна, за це відповідають виробники. Людині ці запахи практично непомітні, якщо не принюхуватися навмисно.

ДжерелоПереглядів: 337
banner