Як на Прикарпатті завершуватимуть навчальний рік в умовах карантину (ВІДЕО)

Суспільство

Як завершити навчальний рік, зважаючи на дистанційне навчання, що чекає на випускників та як вступити цього року у перший клас, – дізнавалися кореспонденти Суспільного.


Син Меланії Тимків цього року ітиме в перший клас. Заяву на вступ жінка відправила ще у січні через те, що вибрала школу не за місцем проживання.

“Ми проживаємо в селі Підпечери, а дитину даємо у міську школу. Нас директор школи попередив, що першого червня закінчується набір усіх учнів, їх розподілятимуть і тоді нам остаточно скажуть, чи ми пройшли. Або дистанційно нас будуть повідомляти, як підготуватися до школи або, якщо закінчиться карантин, то збиратиме вже нас всіх разом”, – розповідає мама майбутнього першокласника Меланія Тимків.

До ліцею № 5 Івано-Франківської міської ради уже подали понад 90 заяв на вступ до першого класу. Як розповів директор навчального закладу Ярослав Олексин, на наступний навчальний рік вони набирають три класи, тому така кількість заяв є достатньою. А випускних і останніх дзвінків, ймовірно, не буде.

“Вступ у перший клас буде відбуватися, я думаю, у звичному режимі. Єдине, що можуть бути зміщені терміни завершення прийому заяв. Якщо у звичному режимі прийом заяв і документів завершувався до 31-го травня, то я думаю, що на місяць два це буде зміщено”, – розповідає Ярослав Олексин.

Головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Василь Палійчук розповів, що навчальний рік завершиться, як і кожного року, першого липня. Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться або в червні, або в серпні – усе залежить від того, коли будуть зняті карантинні обмеження.

“В дев’ятих і четвертих класах державна підсумкова атестація скасована. У перших восьмих, десятих класах оцінюватимуть відповідно до поточних оцінок, які були до оголошення карантину. Також враховуватимуть оцінки під час дистанційного навчання. На їхній основі виставлять за другий семестр і річні”, – повідомив Василь Палійчук.

Авторка: Оксана Василик


Переглядів: 217
banner