Як навчити дитину захищатися від кривдників у школі: поради батькам

Територія успіху

Батьки мають навчити дитину правильно реагувати на образи від однолітків.

Напевно, кожен у шкільні часи зіштовхувався з булінгом, причому необов’язково ставав жертвою, а ось мимовільним глядачем був кожен другий. Сьогодні практично нічого не змінилося, хіба що способи пресингу стали більш витонченими, у дусі часу. Будь-яка дитина може потрапити у немилість своїх однокласників, причому батьки не завжди про це здогадуються, хоча рано чи пізно конфлікт дитини зі школою спливе. Що ж робити батькові у такій непростій ситуації? Ми спробували розібратися.

Важлива розмова

Ні, не потрібно вчити дитину вирішувати складні питання з однолітками за допомогою сили — це заздалегідь програшний варіант. Зазвичай, діти, які піддаються булінгу, страждають через низьку самооцінку, вважаючи, що їх кривдники у чомусь кращі за них самих. Ви в змозі пояснити дитині, що усі діти у школі мають однакові права, а пресинг є неприпустимим у жодному вигляді. Що ще є важливим: необхідно не лише пояснити дитині її права, а й зробити акцент на тому, що усі діти є рівними, а це означає, що й у вашої дитини немає права будь-кого тероризувати з приводу і без.

Не допускаємо застосування сили

На жаль, багато дітей є впевненими у тому, що довести правоту можна лише за допомогою кулаків і видертого волосся кривдника. Як ми вже говорили, проблему такий підхід не вирішить, але серйозно посилить. На жаль, багато батьків підтримують прагнення дитини використовувати силу проти кривдників, але чи потрібні вам проблеми з адміністрацією школи і батьками цих самих дітей? Гадаємо, що ні. Якщо ж ваша тактика вирішення складної ситуації не працює, сміливо вирушайте до школи на розмову з класним керівником і, бажано, батьками дітей, які ображають слабших однокласників. Будь-який конфлікт вирішується шляхом переговорів.

Дитина не повинна вас боятися

Ще одна поширена причина, чому ми дізнаємося про проблеми дітей занадто пізно — їх страх повідомити про щось батькам. Нерідко можна почути, як батьки прилюдно кажуть ще зовсім маленьким дітям: “Чого ти ниєш? Припини!” або ж відбуваються подібні розмови: “Ти вже дорослий, вирішуй свої проблеми самотужки”, “Так і будеш до старості скаржитися?” Неважко здогадатися, яким чином подібні розмови впливають на дитину: вона замикається і усе, що їй залишається — змиритися з ситуацією, тому що вона не в змозі вирішити проблему самостійно. Зовсім інша ситуація складається у родинах, де зазвичай обговорюють усі проблеми і допомагають один одному у складні моменти. Не допускайте того, щоб ваша дитина боялася вам у чомусь зізнатися.

Шукаємо нову компанію

Як ми вже встигли відзначити, жертвами булінгу у 99 % випадків стають діти з низькою самооцінкою. Зазвичай у них практично немає друзів і захоплень. Для будь-якої людини, а особливо такої маленької, важливо розуміти, що за її спиною стоїть ціла команда з батьків і друзів, які дадуть корисну пораду і завжди підтримають. Діти, які перебувають під пресингом, позбавлені цього почуття. Спробуйте з’ясувати, що цікавить вашу дитину, і обговоріть з нею, чим вона хотіла б займатися. Спортивна секція, клуб за інтересами допоможуть знайти людей зі схожим світоглядом. Можливо, саме тут дитина знайде друзів, яких їй настільки не вистачало, а надійне затилля з людей, які розуміють, допоможе набратися впевненості у собі і дати гідну відсіч кривдникам у класі.

ДжерелоПереглядів: 421
banner