Як навчитися розуміти свого кота за його поведінкою

Наука

Поведінка кішок може багато розповісти про їх бажання.

У кожного кота і кішки своя мова спілкування з господарем. За поведінкою тварини можна зрозуміти, що вона хоче сказати. У багатьох випадках її потреба зрозуміла усім, але іноді це може викликати непорозуміння.

Що говорить кіт своїми жестами

Хоче їсти

Це бажання кота ні з чим не сплутати. Кіт буде ходити за господарем слідом і муркотіти. При цьому він може тертися об ноги господаря. Це є головною ознакою того, що тварина хоче їсти. Іноді коти можуть жебракувати, якщо хтось із членів сім’ї щось їсть.

Кішки є нічними тваринами, які зовсім мало сплять і рано прокидаються. Відразу після пробудження, вихованець хоче їсти і усіма способами намагається розбудити господаря. У такому разі потрібно або залишати на ніч корм, або вставати разом з ним.

Щось турбує

Якщо вихованець вранці не попросив їжі, не вийшов до господаря і не захотів їсти запропоновану їжу, то у нього щось болить. Про це ще може говорити скуйовджена шерсть і розширені зіниці. Якщо у цей момент спробувати взяти кота на руки, він може почати поводитися агресивно і навіть вкусити. У такому разі не варто турбувати кота, краще вирушити з ним до ветеринара.

Нудно

Коли кіт потребує уваги, він не дає спокою своєму господареві. Він може приносити іграшки до ніг господаря або гратися його капцями. У цей момент потрібно пограти з вихованцем, щоб задовольнити його потреби.

Освідчення у коханні

Коти люблять свого господаря, але рідко це показують. Якщо вихованець почав буцати головою господаря і бурчати, то це свідчить про те, що він любить господаря. Іноді кішки можуть вилизувати господаря, що теж є ознакою любові.

Ознаки нездужання кішок

Є кілька важливих ознак, які можуть вказувати на нездужання у кішок.

Язик, який стирчить з пащі

Коли у кішки з пащі стирчить язик і вона його не прибирає, це погана ознака, яка говорить про хворобу.

Кашель

Коли кішки починають кашляти, це може свідчити про наявність глистів. Якщо кішка стара, то це є ознакою серцевого нападу, або вона ще могла чимось вдавитися.

Блювота

Блювота 1-2 рази є нормальним станом. Коти можуть наковтатися шерсті і у такий спосіб вони позбуваються від неї. Іноді вони навмисно їдять траву, щоб спровокувати блювоту. Якщо ж блювота триває довгий час, та ще й з домішками крові, то потрібно звернутися до ветеринара.

Трясіння

Коли у тварини болить якийсь орган, вона починає ним трясти. Наприклад, якщо турбують вуха, то вихованець буде трясти головою. Якщо болить лапа, то з’явиться кульгавість.

Якщо вихованець припинив себе вилизувати, то це теж є ознакою проблем зі здоров’ям.

Які ще жести може показувати кішка

Потрібна чистота

Коти охайні і не полюбляють, коли у них брудний лоток. Поки його не почистять, вони у нього ходити не будуть. У деяких випадках коти можуть зробити свої справи прямо біля свого лотка, якщо той буде брудним.

Напад

Коли кішка планує напасти, вона повертає назад вуха і уважно дивиться на господаря, видаючи при цьому моторошні звуки. Варто знати, що просто так кішки ніколи не будуть нападати. Мабуть, їх хтось довів до такого стану.

Позначити територію

Після приходу у новий будинок, кішка починає позначати територію. Вона може натерти своєю мордочкою усі предмети у будинку. За вухами котів є залози, які виділяють індивідуальний запах. Лапками вони теж можуть позначати територію.

Трапляються випадки, коли не кастровані коти починають позначати усі речі у будинку сечею.

Інші дії

Коли тварина починає гарчати, то це свідчить про те, що у будинок зайшла незнайома людина. Коли тварина ображається, то вона демонстративно сідає спиною до свого господаря. Якщо кішка сидить на підвіконні, дивиться у вікно і видає звуки, так вона лається на пташок.

ДжерелоПереглядів: 294
banner