Як отримати підвищення, не питаючи про це у боса

Територія успіху

Хитрість просування по кар’єрних сходах.

Всі ми мріємо рухатися вперед, розвиватися, будувати кар’єру. Часом здається, що ви все робите правильно — ніколи не спізнюєтеся на роботу, лікарняний лист берете тільки в крайньому разі, не підводите начальство з термінами, а керівництво вас немов не помічає і не поспішає просувати по службі або порадувати надбавкою до зарплати.

Виникає питання: якщо ви якісно виконуєте свою роботу, чому залишаєтеся непоміченим? Навіть якщо ви робите все, чого від вас просять, ви не зможете виділитися. До вас ставляться як до рядового співробітника, що виконує мінімальні вимоги. Ніхто з тих, хто будує успішну кар’єру, таким чином не сприймається.

Хитрість просування по кар’єрних сходах і отримання більшої зарплати полягає в тому, щоб підвищити власну професійну цінність, переконавшись, що ваш внесок у розвиток компанії коштує більше, ніж ви отримуєте. Вам необхідно зробити все можливе, щоб вас вважали дуже цінним співробітником, без якого підприємство не зможе розвиватися. Необхідно прагнути до того, щоб перевершити очікування свого керівника настільки, щоб він відчув себе найрозумнішим менеджером у світі, тому що найняв вас.

Насправді зробити це не так складно, як може здатися. Ви зможете звернути увагу свого начальника на себе і дати йому зрозуміти, що готові до плідної роботи і підвищення, виконавши всього сім простих кроків.

Крок 1. Дізнайтеся більше про компанію

Крім розвитку основних навичок, які необхідні для роботи, дізнайтеся більше про конкурентів компанії, останні розробки і проблеми. Безперечно, професійний розвиток дуже важливий, але не варто зупинятися на досягнутому.

Якщо ви справді хочете справити враження на свого начальника, дізнайтеся якомога більше про свою компанію і галузь в цілому. Наприклад, якщо ви ІТ-розробник, замість вивчення передових методів програмування дізнайтеся, як вони можуть застосовуватися у вашій галузі. Перенесення знань в реальний контекст вашої організації — це відмінний спосіб підвищити вашу професійну цінність. Крім того, що ви знаєте, як якісно виконувати свою роботу, це підтверджує, що ви знаєте, чому ви її робите і чому це важливо для вас і компанії.

Крок 2. Намагайтеся попереджати питання

Це гарна якість співробітника, коли він може відповісти на питання керівника не перекладаючи стопки паперів і не кажучи, що вам доведеться повернутися до цього питання пізніше. Але якщо ви справді хочете вразити його, попереджайте питання.

Зазвичай, керівництво завжди хоче бути в курсі всього, тому надсилайте йому будь-які, навіть незначні оновлення. Таким чином ви заощадите свої і його час і сили, а начальник оцінить ваш ентузіазм.

Крок 3. Намагайтеся самі виявляти помилки, а не визнавати їх, коли вони будуть виявлені кимось іншим

Забагато співробітників намагаються приховати свої помилки, побоюючись наслідків. Продемонструйте своєму начальнику, що вас не лякає визнання своїх помилок, і він оцінить цей крок. Допустивши і вчасно виявивши помилку, повідомте про неї начальнику і приготуйте рішення. Ще краще, якщо ви розповісте йому, які кроки вже зроблені вами для вирішення проблеми.

Від помилок ніхто не застрахований. Ви зможете підняти свій рейтинг, показавши начальнику свою відповідальність і креативність.

Крок 4. Не просіть навчання, пройдіть його самостійно

Досить часто співробітники, які мріють про розвиток кар’єри, просять начальника направити їх на курси і семінари для підвищення кваліфікації. Але вас не повинні цікавити типові кроки: ваша мета вразити свого начальника.

Займайтеся самостійно, у вільний від роботи час. Сьогодні можна знайти онлайн-курси, які коштують зовсім недорого, а іноді і безкоштовно. Поки всі просять керівництво відправити їх на курси, ви можете повідомити, що вже пройшли навчання. Швидше за все, ваша ініціатива буде винагороджена.

Крок 5. Замість того щоб виконувати роботу строго відповідно до завдання, будьте активніше

Практично кожен співробітник здатний виконувати завдання, розписані дуже докладно. Щоб показати свій професіоналізм, необхідно проявляти ініціативу. Якщо ви бачите помилку, виправте її. Якщо ви бачите щось, що втрачено в завданні, але це необхідно зробити, виконайте цю роботу. Складіть керівництво для нових співробітників, задокументуйте всі процеси і подумайте, на якому етапі їх можна оптимізувати.

Начальство найбільше цінує в своїх співробітниках далекоглядність. Йому подобається, коли вони бачать, що в довгостроковій перспективі може бути корисним для компанії. Не забувайте розповідати про своє бачення своєму керівнику. Подібна поведінка може сприйматися оточуючими негативно, але лише у тому разі, якщо ви робите це з наміром виставити своїх колег в поганому світлі. В інших випадках немає нічого поганого в тому, щоб мати власні досягнення.

Крок 6. Будуйте відносини з іншими відділами

Рано чи пізно вашому відділу потрібна допомога колег з інших відділів. Ви зможете справити відмінне враження на шефа, якщо налагодите відносини в компанії. Не секрет, що міжособистісні відносини майже завжди більш ефективні, ніж офіційні обміни між фахівцями різних відділів. Ви можете повідомити своєму босу, що знайомі з людиною, яка зможе вирішити проблему найближчим часом.

Крок 7. У кризовій ситуації зберігайте спокій

Ніщо так не привертає увагу вашого начальника, як здатність співробітників зберігати самовладання в кризових ситуаціях. Будь то конфлікт в колективі, коли всі напружені до межі, хвилюються через зміну правил, або ще якась непроста ситуація, в якій ви залишаєтеся спокійним, стриманим і повністю контролюєте свої емоції.

Самовладання і здатність ясно мислити в складний час демонструють ваш лідерський потенціал, а лідерів завжди просувають по службі.

Підбиваємо підсумок

Великих успіхів досягають люди, які приносять більше користі своїй компанії. Не варто забувати про те, що бізнес — це перш за все отримання прибутку. Необхідно, щоб ваш начальник розумів, що компанія отримує істотну віддачу від часу і грошей, які були вкладені в вас.

ДжерелоПереглядів: 157
banner