Як підготуватися до онлайн-співбесіди, та як під час неї поводитися

Територія успіху

Такий підхід до проведення співбесід особливо актуальний під час карантину.

У зв’язку із загостренням вірусу багатьом доводиться працювати онлайн. Не дивно, що і співбесіди з кандидатами на вакансії роботодавці часто проводять у віддаленому режимі. Здавалося б, так простіше всім: не треба витрачати час і сили на поїздку в офіс, до того ж, вдома, як то кажуть, і стіни допомагають. Але на ділі справити хороше враження на людину по скайпу або зуму куди складніше, ніж при особистій зустрічі. Давайте розберемося, як слід готуватися до такого рандеву і як себе вести під час нього.

Ретельно підготуйте місце, звідки ви виходитиме “в ефір”

Багато хто вважає, що обстановка кімнати не має значення. Насправді роботодавець може звернути увагу на все. І якщо в приміщенні бардак, він зробить висновок, що ви і в роботі будете проявляти незібраність. Тому перед співбесідою необхідно провести прибирання або хоча б розкласти речі по своїх місцях.

Якщо з якихось причин ви не можете привести в порядок приміщення, подумайте про інші варіанти. Можна вийти з планшетом або ноутбуком на веранду, у двір або на вулицю. Але при цьому необхідно, щоб вас ніщо не відволікало від розмови. Якщо в кадр будуть потрапляти діти, собачники або голосно співаючі зграї птахів, це не варіант. Навряд чи вам дадуть спокійно поговорити — краще на цю годину попроситися до якихось знайомих або навіть орендувати кімнату в якомусь офісному центрі.

Починайте співбесіду вчасно

Якщо вам призначили бесіду, скажімо, на 11 ранку, ви вже без п’яти 11 повинні сидіти біля монітора. Краще, якщо ви пошлете співрозмовнику повідомлення, що вже готові вийти на зв’язок, а не будете чекати, поки він сам вас викличе. Всі начальники цінують пунктуальність підлеглих, навіть якщо самі не є особливо дисциплінованими.

Одягніться пристойно

Для віддаленої співбесіди не обов’язково дотримуватися офісного дрес-коду, але не варто надягати домашній одяг — халат або футболку. Підійде щось нейтральне типу спідниці з блузкою або джемпера і джинсів. Волосся повинно виглядати акуратними, можна нанести на обличчя легкий макіяж.

Не поводьтеся занадто невимушено

Так, ви в себе вдома, але оскільки у вас співбесіда, це не означає, що ви можете поводитися так, як зазвичай це робите в домашній обстановці. Наприклад, не варто спілкуватися лежачи на дивані або з ногами, покладеними на крісло. Ви повинні перебувати в сидячій позі і тримати спину прямо.

Не можна ставити біля комп’ютера склянку з чаєм або кавою і сьорбати з неї під час розмови. Або гризти горішки. Якщо ваш співрозмовник чинить саме так, це його право. Але на роботу хочете влаштуватися саме ви! Тому вільна поза або кава з горішками можуть бути сприйняті як неповага до начальства і ознака недисциплінованості. Потенційний начальник може подумати, що співбесіда не така вже й важлива для вас.

Постарайтеся, щоб ніхто вас не відволікав під час бесіди

Ідеальний варіант — проводити співбесіду, коли вдома або в приміщенні, крім вас, нікого немає. Якщо є ще люди, то попередьте, щоб вони вам не заважали, не заходили в кімнату і ін. Телефон краще відключити або виключити звук, щоб не відволікатися і на дзвінки. В ідеалі краще замкнути двері.

Як бути з домашніми тваринами? Звичайно, котики і собачки багатьох розчулюють, але це теж “фактор абстрактності”. Вони можуть нявкати, гавкати, лізти під руку в невідповідний момент. Тому постарайтеся винести вихованців з приміщення на час співбесіди.

Намагайтеся не розмовляти на абстрактні теми

Не повідомляйте потенційному роботодавцю, що ви тільки що поснідали, повернулися з прогулянки з собакою, а через півтори години вам потрібно йти на прийом до лікаря. Він може подумати, що особисті справи для вас завжди будуть на першому місці, а робота — на другому.

Не варто очікувати, що дистанційна співбесіда виявиться більш м’якою, ніж наживо

Вимоги до віддалених працівників такі ж, як і до офісних, якщо не жорсткіші: адже, щоб ефективно працювати в режимі онлайн, треба бути особливо дисциплінованим. Тримайте під рукою своє резюме і заздалегідь підготуйте документи, які буде корисно показати роботодавцю — про ваш професійний досвід, про проєкти, якими ви займалися.

Не виключено, що вам доведеться їх показувати і коментувати в режимі онлайн. Також не завадить заздалегідь підготувати список питань, які ви плануєте задати в кінці співбесіди, якщо відчуєте, що вас готові взяти на вакансію. Скажімо, які конкретно будуть ваші обов’язки, яка зарплата, графік, які межі випробувального терміну.

І, нарешті, загальна рекомендація: не розслабляйтеся! Співбесіда є співбесіда, і не забувайте про це.

ДжерелоПереглядів: 169
banner