Як покращити якість шкільного харчування – вирішували сьогодні в Івано-Франківську учасники регіонального форуму

Суспільство

16 листопада в Івано-Франківську відбувся регіональний форум з питань реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Головна мета даної Стратегії – покращити якість харчування дошкільнят і школярів в закладах освіти.


Учасників форуму привітала Перша леді Олена Зеленська (відео). Вступне слово виголосила голова ОДА – начальниця ОВА Світлана Онищук.


Калуську громаду представляла на форумі заступниця міського голови Надія Гуш, начальниця управління освіти Ірина Люклян.
Програму заходу було розбито на чотири панелі: план реалізації Стратегії, модернізація харчоблоків із застосуванням трьох технологічних моделей харчування; фінансова спроможність громад для реалізації реформи (фінансування, закупівлі, порушення при їх проведенні); безпечне збалансоване харчування, кадровий потенціал і підготовка «агентів реформи»; українці свідомо обирають здорове харчування – регіональний аспект впровадження реформи.
В ході панельних дискусій присутні обговорили перспективи і шляхи реалізації Стратегії в розрізі актуальних тем. Зокрема, субвенційної підтримки створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти і на придбання обладнання, модернізацію харчоблоків загальної середньої освіти; вірогідності отримання і критеріїв відбору об’єктів для спрямування субвенції й можливості залучення ресурсів міжнародних донорів для модернізації харчоблоків; нижньої межі вартості харчування і закупівлі продуктів, послуг харчування і кейтерингу; нового професійного стандарту підготовки кухаря закладу освіти; перспектив створення в регіоні кулінарного ХАБу; практичних кейсів імплементації реформи системи харчування у громадах, закладах освіти різних типів.


Переглядів: 362
banner