Як поліпшити домашній Wi-Fi

Технології

Google у своєму офіційному блозі опублікував добірку порад, які допоможуть отримати максимальну швидкість та зручність від домашнього Wi-Fi. Із цими рекомендаціями також можна підвищити захист мережі та даних у ній.

  1. Роутер у центрі квартири

Розміщення роутера Wi-Fi має бути таким, щоб усі користувачі в квартирі знаходилися від нього на однаковій відстані. Якщо цього зробити неможливо, тоді маршрутизатор варто розмістити в кімнаті, де інтернетом користуються найбільше. Роутер потрібно ставити в такому місці, щоб його антени ніщо не перекривало.

  1. Об’єднати кілька роутерів

Якщо конфігурація вашого житла така, що потужності одного роутера не вистачає, можна скористатися технологією Wi-Fi Mesh. Вона дозволяє об’єднати кілька бездротових маршрутизаторів в єдину мережу зі збільшеною площею покриття. Гаджети – смартфони, планшети, ноутбуки – автоматично перемикатимуться на найближчу точку доступу, сигнал якої максимальний.

  1. Актуалізація обладнання

Ваші смартфони, планшети, ноутбуки, годинники та інші девайси з великою ймовірністю є сучасними гаджетами і підтримують свіжі технології Wi-Fi, такі як робота у Wi-Fi ac або підтримка частоти 5 ГГц. Вони дозволяють отримати велику швидкість по Wi-Fi, але вузьким місцем може бути роутер, якому вже багато років, і він не підтримує ці технології. Оновивши маршрутизатор, можна відразу зробити свій Wi-Fi швидшим.

  1. Закривайте Wi-Fi на пароль

Бездротова точка доступу із відсутнім паролем – це зручно, однак вона становить загрозу для даних. Адже інформацію в такій мережі Wi-Fi може перехопити будь-який підключений до неї пристрій. Тому обов’язково потрібно встановлювати пароль на свій Wi-Fi.

  1. Віртуальна точка доступу для гостей

Якщо до вас часто в гості приходять друзі та родичі, для них можна створити окремий гостьовий сегмент мережі Wi-Fi. Пароль від нього можна зробити простим і розмістити його на видному місці. Так не доведеться щоразу диктувати складний та надійний пароль від основної мережі Wi-Fi. Не всі роутери підтримують гостьовий режим, тому про наявність цієї функції можна дізнатися на сайті виробника девайсу.

ДжерелоПереглядів: 225
banner