Як правильно обрізати кімнатне алое

Поради, Різне

Як проводиться обрізка алое.

Алое давно відоме своїми лікувальними властивостями, тому його можна часто зустріти на підвіконнях будинків і квартир. Здорове алое часто демонструє бурхливий ріст з утворенням великої кількості листя і відростків.

Заготівля лікувальної сировини

Листя алое містить понад 250 різних корисних речовин, кислот, олій і вітамінів. Його лікувальні та бактерицидні властивості відомі людям з давніх часів. Сік алое широко використовується в різних областях медицини — наприклад, в офтальмології, дерматології, при виготовленні косметики.

Для виготовлення лікувальної сировини в домашніх умовах необхідно обрізати нижнє, м’ясисте листя. Обрізка проводиться біля самого стебла чистим гострим ріжучим предметом. Навіть якщо необхідна мала кількість сировини, обрізати листя потрібно повністю, а непотрібні частини зберігати в чистому герметичному контейнері в холодильнику.

Живцювання

Виростити алое в домашніх умовах дуже просто, і живцювання є найпоширенішим способом зробити це. Розмножувати таким способом алое можна в будь-який час року. Для цього можна обрізати верхню частину або стеблові живці. Обрізати верхівку потрібно так, щоб на відрізаній частині залишалося не менше 5-7 листків. Бічні живці потрібно брати великі, на яких є понад 2-3 листків. Обрізка проводиться як можна ближче до основи стебла, чистими і гострими інструментами.

Обрізання коренів

Алое — сукулентна рослина з потужною кореневою системою. Вона не любить тісноту, тому якщо вже вона розрослася, значить її потрібно пересадити в більший горщик. Також може знадобитися пересадка, якщо рослину дуже рясно поливали і коріння почало загнивати.

При пересадці рослини необхідно акуратно, не пошкодивши стебло, дістати зі старого горщика і обтрусити коріння від землі. Можна також промити його теплою водою. У тому випадку, якщо є підсохлі або відмерлі ділянки, їх необхідно обрізати гострими продезінфікованими ножицями. Зрізи необхідно підсушити на свіжому повітрі, а потім присипати порошком сірки, кориці або деревного вугілля, щоб запобігти потраплянню на зрізи інфекції.

Санітарна обрізка

У процесі росту нижні листки рослини старіють, знебарвлюються і відмирають. Надалі вони лише будуть віднімати у рослини життєві сили. Крім того, пошкоджене листя може стати джерелом розповсюдження грибкових захворювань і інфекцій. Його треба обов’язково і своєчасно видаляти.

Обрізати його слід акуратно, максимально близько до стебла. Інструмент повинен бути чистим, краще всього перед початком роботи провести дезінфекцію ножа або ножиць спиртовою настоянкою.

Алое досить невибагливий у догляді і не вимагає яких-небудь особливих умов, а своєчасна обрізка рослини посприяє швидкому зростанню здорової рослини.

ДжерелоПереглядів: 1 120
banner