Як правильно підібрати маску для волосся

Територія успіху

Щоб обрати маску для волосся, треба знати, які вони взагалі є.

Маски для волосся — найпростіший і найдоступніший спосіб привести до ладу неслухняне і пошкоджене волосся. Але як не загубитися у їх різноманітті і не помилитися з вибором?

Консультація з перукарем у справі підбору маски для волосся — корисна справа, на яку не завжди вистачає часу. Для тих, у чиєму графіку рідко з’являється вільне віконце для відвідування салону ми склали повний гід по масках для волосся.

Спочатку потрібно згадати “історію” свого волосся, а щоб зрозуміти, наскільки глибоко слід занурюватися у спогади, виміряйте його довжину. У середньому воно відростає на 15 см (+/-) за рік. Отже, якщо довжина 15 см, згадуємо, що відбувалося з ним протягом року; якщо 30 см, то за 2 роки; якщо 45 см, то за 3 роки і так далі. Після цього відповідаємо на наступні питання:

 • чи було за цей час освітлення або знебарвлення?
 • чи робили вам хімічну завивку?
 • чи був період регулярного використання прасок або щипців?

Якщо хоча б на одне питання ви відповіли ствердно, у вас пошкоджене волосся. Наступні питання вам не потрібні. Якщо вищеописана ситуація не про вас, відповідаємо далі:

 • ваше волосся ламається?
 • через місяць після стрижки кінці починають сіктися?
 • волосся сильно заплутується?
 • у вас не фарбоване волосся, але воно не блищить?

Якщо у цьому блоці є позитивні відповіді, то ваше волосся пошкоджене. Відповідаємо далі:

 • ви фарбуєте волосся, але колір швидко починає теплішати — з’являються золотисті, помаранчеві або червоні відтінки?
 • вашому волоссю потрібна нейтралізація?
 • волосся гарне за якістю, але сильно електризуються і не блищить?
 • вашому волоссю потрібне зволоження?

Визначившись з типом волосся, переходимо до вибору маски.

Маски для пошкодженого волосся

Для пошкодженого волосся підійдуть маски, на яких написано “відновлення, реставрація, для пошкодженого волосся”. У складі можуть бути наявними: протеїни (білки, кератин), кераміди, олії, амінокислоти, ліпіди та інше.

Ці маски потрібно використовувати вкрай обережно. Намагайтеся не наносити їх безпосередньо на шкіру — це може викликати швидке забруднення волосся через порушення роботи сальних і потових залоз. Завжди витримуйте відстань у 2-3 см від коренів волосся під час нанесення. Якщо пошкоджене не усе волосся, а тільки певні зони, наносьте речовину маски тільки на необхідні частини.

Рекомендується не зловживати масками для пошкодженого волосся, щоб уникнути перенасичення. Використання подібної маски раз на тиждень буде цілком достатньо.

Маски для травмованого волосся

Для травмованого волосся маска повинна бути менш інтенсивною. Наприклад, така, що зміцнює, живить, проти ламкості. У складі можуть бути наявними кераміди, протеїни, легкі види олій, екстракт бамбука.

Попри те, що ці маски легші, ніж маски для пошкодженого волосся, їх часте застосування не рекомендується. Властивість зміцнення носить накопичувальний ефект, тому чим довше ви користуєтеся маскою, тим краще.

Маски, що нейтралізують

Маски, що нейтралізують, допомагають прибрати небажані відтінки волосся, що з’являються через вимивання барвника. Їх можна використовувати і на натуральному, щоб пом’якшити відтінок у разі вигорання на сонці. Вкрай важливо не переплутати відтінок маски. Для освітленого волосся вибираємо фіолетову, бузкову або перламутрову.

Якщо ваше волосся русяве або на відтінок темніше, вибирайте синю маску. Брюнеткам, які зіштовхуються з червонуватим відблиском, можна порадити зелену маску. Варто відзначити, що кольорові маски не замінюють фарбування волосся, а тільки допомагають зберегти холодні або нейтральні відтінки. Доглядові компоненти у складі цих масок мають середню інтенсивність, тому підходять для усіх типів волосся. Для посилення ефекту кольорові маски можна доповнити шампунями, що мають нейтралізуючі властивості.

Маски для сухого волосся

Сухе волосся потребує глибокого зволоження. Зазвичай, у складі масок для цього типу волосся наявні гліцерин, екстракт алое або інші компоненти, що утримують вологу. Сухим може бути натуральне або пофарбоване без освітлення волосся.

ДжерелоПереглядів: 287
banner