Як правильно поливати цибулю на городі: поради дачників

Поради

Мінімум правил і грамотні процедури дозволять забезпечити хороший урожай.

Цибуля починає посилено нарощувати листя в червні. У цей період вкрай важливо забезпечувати землю необхідною вологою.

Дачникам варто пам’ятати про те, що у цибулі неглибока коренева система. Тому пересихання ґрунту неприпустиме. Необхідно підтримувати вологість ґрунту на високому рівні. Для цього достатньо поливати цибулю раз в три дні — по десять літрів на квадрат. Вранці ж розпушуйте ґрунт.

Для того, щоб забезпечити оптимальне нарощування листя, підгодовуйте цибулю азотними добривами. Городники рекомендують в якості першої підгодівлі використовувати аміачну селітру при наявності чотирьох справжніх листків. Для другої можна взяти калійну, коли листя стане удвічі більше.

В такому порядку необхідно займатися цибулею до утворення нових паростків на стеблах. Після цього вологість ґрунту варто знизити — скоротіть кількість поливів.

Зазвичай, в цей період цибулю поливають приблизно раз на тиждень. Важливу роль, як і раніше, грає розпушування після поливу.

Нарешті, ви приступили до завершального етапу. У цей період листя починає втрачати тургор, шийка розм’якшується. Зараз і потрібно припинити поливи. Через два-три тижні можна вже займатися прибиранням цибулі.

Варто пам’ятати про особливості місцевого клімату та погодні умови. Дощова погода дозволяє плоду швидше дозріти, незважаючи на складнощі — часто доводиться накривати грядки плівкою в сезон опадів.

ДжерелоПереглядів: 191
banner