Як правильно використовувати фольгу для запікання продуктів

Поради

Фольга для запікання має свої правила використання.

Найчастіше під час запікання тієї чи іншої страви у духовій шафі господині використовують фольгу. Вона дозволяє приготувати страву більш соковитою і запашною. І є деякі цікаві особливості фольги, про які варто дізнатися господиням.

На багатьох кулінарних сайтах можна прочитати пораду про те, що фольгу слід використовувати таким чином, щоб матова сторона була саме зовні. Нібито у такий спосіб краще запікати різні страви. Взагалі є кілька способів передачі тепла, про які кожна людина дізнається ще у школі, коли вчить фізику — конвекція, теплопровідність і теплове випромінювання. Кожен з них має свої особливості. Важливими під час випікання є перший і останній.

Конвекція

Конвекція є у будь-якій духовій шафі. Ані блискучі, ані матові поверхні на неї ніяк не впливають. Яким би чином не використовувалася фольга, вона все одно буде нагріватися однаково. А ось значення має у такому разі те, наскільки щільно сріблястим помічником обгорнули страву. Якщо між алюмінієм і продуктом є повітря, тоді воно може трохи уповільнити передачу тепла, і таким чином, запікання триватиме трохи довше.

Теплове випромінювання

Під час приготування страви, безумовно, у першу чергу велике значення має конвекція. Однак не варто списувати з рахунків теплове випромінювання. Адже деяка частина передачі тепла припадає саме на нього. Сторона блискучого сріблястого покриття має чимале значення для інфрачервоного випромінювання. При цьому матова поверхня вловлює промені, а блискуча — відбиває. Але на швидкість приготування тієї чи іншої страви сторона фольги все одно ніяк не вплине.

Варто підкреслити, що у фольги сторони різні через особливості технологічного процесу її виготовлення, але це не пов’язано з приготуванням їжі. Експерти ж впевнені у тому, що функціональних відмінностей між матовою і блискучою сторонами немає. Тому фольгу можна використовувати у будь-який спосіб, і це ні на що не вплине.

ДжерелоПереглядів: 336
banner