Як проста швейна голка здатна врятувати людину, яка загубилася в лісі

Поради

Звичайна голка може стати порятунком для мандрівника.

Багато досвідчених туристів і грибників беруть з собою в ліс просту швейну голку. Крім свого прямого призначення вона може стати і необхідним, важливим інструментом, здатним врятувати людину, яка загубилася в лісовій гущавині від неминучої загибелі. Як виявилося, все дуже просто.

Голка, якщо правильно підійти до питання, може виконати роль компаса. Насправді процедура дуже проста. Голку необхідно покласти на камінь (плоский), а другим каменем пару раз вдарити по її вушку. Після цього в звичайний пластиковий посуд наливається вода, береться шматочок кори або лист з дерева, шматочок паперу, пробка (залежно від того, що доступніше), і опускається на воду. Зверху кладеться голка таким чином, щоб вона не стикалася з водою.

Пару-трійку хвилин підкладка з голкою покрутиться, а потім зупиниться в певному положенні. В результаті вушко голки завжди буде показувати на північ, а носик, відповідно на південь.

Удар каменю необхідний для намагнічування сталі. Таким чином голка трансформується в компасну стрілку. Так як вушко має велику масу, то і показувати воно буде саме північ.

Коли залишилася тільки пластикова пляшка (прозора), а води немає, можна вчинити іншим чином. За центр ваги голку необхідно прив’язати ниткою і опустити всередину пляшки (так вітер не завадить). Усередині цієї ємності голка прийме відповідне положення і покаже напрямок півночі і півдня.

Хтось скаже, що простіше компас з собою носити і буде правий. Але компас можна втратити або він невчасно розмагнітиться, а вдома не перевірили. Тому перестраховка з голкою зайвою точно не буде. Тим більше, що інформація завжди достовірна.

ДжерелоПереглядів: 234
banner