Як розпізнати поганого фотографа — 3 важливі ознаки

Поради

До професіоналізму там дуже далеко.

Якщо ви запланували важливу фотосесію (наприклад, для портфоліо, сайту-візитки, просування особистого бренду в соцмережах) або задумали фотозйомку важливої події (весілля, хрещення, подорожі), то навряд чи захочете стати “тренувальним об’єктом” для початківця фотографа.

Не станемо сперечатися, є люди, талановиті від природи. Взявши в руки камеру вперше, вони можуть зробити неординарні, красиві знімки, і грошей багато не попросять.

Але є й такі, які вважають себе “профі”, беруть чималий гонорар, а потім на фото ви бачите ліхтар, який виростає з вашої голови, або тінь над губою, яка перетворює вас на Бабу Ягу. Ось таких важливо вичислити і “знешкодити” — тобто відразу відмовитися від їх послуг.

Ось кілька ознак поганого фотографа, який точно зіпсує ваші знімки.

Тільки портфоліо, і ні кадру більше

Поганий фотограф покаже лише портфоліо і навряд чи погодиться продемонструвати цілі серії, зняті на заходах, включаючи необроблені знімки. Так, фотографи не люблять показувати всі кадри. На жаль, іноді це пов’язано з тим, що і показувати особливо нічого.

Наречена Marystar була розчарована своєю весільною зйомкою. Фотограф працював 8 годин, зробив 500 кадрів, а вибрати кілька якісних фото для альбому виявилося справжньою проблемою. Майже всі знімки виявилися нерізкими, на половині з них у когось були закриті очі.

“Обов’язково просіть портфоліо в друкованому вигляді, щоб була серія з одного весілля, а не по 1-2 фото з різних. Навіть у любителя вийде 1 ідеальна фотка з 500”, — резюмує наречена.

Фотограф командує вами

“Станьте тут! Дивіться туди! Руку покладіть сюди…” — такий монолог є вірною ознакою фотографа-непрофесіонала. Точніше, професіонала. Звучить парадоксально, але роботи фотографів, які заробляють на життя виключно зйомкою, часто бувають дуже посередніми, якщо не гірше. Заглянувши в їх портфоліо, ви виявите там шаблонні і безглузді пози, багаторазово повторювані — як під копірку. Натягнуті посмішки додаються.

Хороший фотограф не стане “ліпити” з вас статую. Він буде спілкуватися, створювати невимушену атмосферу і ловити моменти: красиву посмішку, волосся, яке ледь розвівається, природний поворот голови. У “професіоналів” на це часто немає часу, адже вони заробляють гроші, і їм ніколи чекати, поки щезне ваша скутість перед камерою.

Мабуть, тому знаменитий фотограф Кен Роквелл у своєму есе “7 рівнів фотографів. Духовне керівництво” ставить професіоналів на третій рівень знизу. Вище них знаходяться не лише художники і любителі, але навіть мильничники з дешевенькими камерами. А все тому, що в знімках важлива не поза, а душа.

Відмовляється підписати договір

Дуже часто претензії незадоволених клієнтів стосуються не лише самих фотографій, але і різних організаційних моментів: повільна або неякісна обробка знімків (добре, якщо щось одне!), несподівані додаткові витрати, “зникнення” фотографа після отримання передоплати.

Анастасія Іванова чекала свої оброблені весільні фото 4 місяці, а роздруковані — 5 місяців. При цьому брудний шлейф сукні так і не був заретушований на знімках. Усі претензії Анастасії до фотографа навіть перерахувати складно.

Щоб таких ситуацій не виникало, потрібно підписувати договір на зйомку, і уважно читати його перед підписанням. Дивіться на терміни, умови оплати, кількість фотографій, при необхідності вимагайте їх скорегувати. Якщо фотограф відмовляється від договору, без зайвих сумнівів шукайте іншого.

Нехай ейфорія від майбутнього весілля, народження дитини або іншої щасливої події не завадить вам розгледіти поганого фотографа і вчасно відмовитися від його послуг. Знайдіть відповідальну людину, закохану у свою справу. Тоді ви зможете повертатися до моментів щастя, відображених на фото, і насолоджуватися ними знову і знову.

ДжерелоПереглядів: 190
banner