Як самостійно зняти тонування автомобіля — прості і ефективні методи

Поради, Технології

При знятті тонування, головне не поспішати.

Тонування автомобіля має як безліч плюсів, так і велику кількість мінусів. У зв’язку з цим, іноді є необхідність не лише затонувати автомобіль власноруч, але і розтонувати авто.

Зняти старе тонування може знадобитися в абсолютно різних ситуаціях. Наприклад, ви хочете збільшити або зменшити світлопроникність тонування або ж хочете розтонувати автомобіль, який до вас затонував попередній власник авто.

У детейлінг-центрах надають таку послугу, як зняття тонування з автомобіля. На відміну від обклеювання, процес розтонування машини набагато простіший, тому його можна провести в гаражі, не переплачуючи зайвих кілька тисяч.

Найпростіший спосіб передбачає просте віддирання тонувальної плівки від скла. Такий спосіб можливий, але лише у крайніх ситуаціях, адже потім на поверхні залишається клейкий шар. Саме тому багатьох хвилює питання, як можна зняти тонування і відмити клей.

Як зняти тонування зі скла і фар

Найпростіший спосіб вимагає наявності у вас певного обладнання. Йдеться про будівельний фен, декілька ганчірок і відро з водою. Якщо будівельного фена немає, то його можна замінити звичайним феном або відпарювачем.

Спочатку процесу розтонування скло з тонуванням необхідно нагріти. Якщо у вас є дистанційний термометр, то нагрівати скло потрібно приблизно до 40°C. Вже при такій температурі клей почне плавитися, і плівка легко відійде від скла. Якщо ви продовжите гріти скло далі, то тонування може розплавитися.

Не направляйте гарячий потік повітря на гумові та пластикові деталі, а також на лакофарбове покриття кузова.

Фен потрібно тримати на відстані 5 см від скла протягом хвилини над однією ділянкою плівки. Далі помічник стягує нагрітий шматок плівки і згортає його, щоб той не приклеївся назад.

Якщо ж на поверхні скла або фари залишається трохи клею, то його можна швидко прибрати за допомогою звичайної ганчірки, яка злегка намочена у воді.

Як зняти тонування без фена

Тут нам вже знадобиться хімія для зняття тонування. Так, на першому етапі ми просто піддягаємо край тонування гострим предметом, після чого повністю знімаємо тонування з поверхні.

Відразу після цього, потрібно полити скло миючим засобом, засобом для очищення скла, ацетоном або розчинником 646. Слідом, по склу потрібно пройтися пластиковим або гумовим скребком.

Після всіх виконаних процедур скло просто потрібно протерти м’якою ганчіркою.

Видалення тонування з заднього скла

Розтонування заднього скла викликає у водіїв особливі складності. Вся річ у тім, що на задньому склі автомобіля є так звані нитки обігріву заднього скла, тому їх потрібно не пошкодити при знятті тонувальної плівки. Також в деяких авто на задньому склі може бути змонтована антена і її також бажано не пошкодити.

Експерти рекомендують знімати тонування з заднього скла за допомогою методу нагріву і без різких рухів. Якщо ви все ж пошкодите смугу обігріву заднього скла, то спеціальні ремкомплекти для таких смуг продаються в автомагазинах.

ДжерелоПереглядів: 654
banner