Як треба складати резюме, щоб отримати запрошення на співбесіду

Територія успіху

Правильно складене резюме — гарантія запрошення на співбесіду.

Чи замислювалися ви, скільки у середньому резюме щодня переглядає досвідчений рекрутер? Відкриємо вам страшну таємницю: приблизно 200 штук. А скільки у нього йде часу, щоб переглянути кожне резюме? Лише 8 секунд.

Тепер уявіть, що ваше резюме займає 5 сторінок А4, не структуроване, розмите… Скільки у вас шансів? Давайте не будемо вираховувати цю сумну цифру, а краще розглянемо секрети складання резюме, які допоможуть вам виділитися з чорно-білої маси листів у пошті.

Грамотність

Не шкодуйте часу на перевірку орфографії та пунктуації, приділіть увагу форматуванню готового резюме — зайві прогалини і шрифт, який складно читається, можуть стати дратівливим фактором для кадровика. Заведіть окрему поштову скриньку для робочих питань. Спробуйте провести експеримент, попросіть свого знайомого протягом 8 секунд вивчити ваше резюме, а потім розповісти, що ж він про вас дізнався. Чудово, якщо він зрозуміє цілісну картину вашого досвіду і зможе перерахувати щось з області ваших професійних навичок. Погано, якщо зверне увагу лише на оформлення і фото.

Фото

Чи варто прикладати до резюме фотографію — питання спірне. Ще кілька років тому більшість рекрутерів сходилися на думці, що це зайвий привід сформувати упереджену думку про кандидата. Однак ми живемо у відкритому інформаційному просторі, знайти профіль кандидата у соціальній мережі — питання декількох хвилин. І якщо ваші фото у Facebook не відповідають діловому стилю, то краще прикріпіть гідне фото до свого резюме. Варто пам’ятати і про те, що фотографія для резюме повинна показувати вас у першу чергу як співробітника.

Структурованість

Суцільний текст має абсолютно нечитабельний вигляд. Краще виділити інформацію блоками. У професійному досвіді необхідно відокремити досягнення і реалізовані проекти від обов’язків. Причому інформація з розділу “Досягнення” повинна містити натуральні показники (кількість залучених клієнтів, суми укладених угод, кількість публікацій, що вийшли, тонни виробленої продукції і т. п.)

Освіта

Якщо ваш навчальний заклад маловідомий, варто розшифрувати його назву. Те ж саме стосується питання про освіту, отриману за кордоном. Якщо ви закінчили не Оксфорд або Гарвард — зробіть приписку у дусі “Школа належить до ТОП-10 навчальних закладів Норвегії, за версією…”. Є сенс відзначити наявність диплома з відзнакою, наукового ступеня, сертифікатів.

Вносьте корегування

Варто пам’ятати про те, що ера егоїстичного резюме закінчилася. Вже вчора. Під кожну позицію, яка вас цікавить, потрібно зробити індивідуальну пропозицію, у якій чітко будуть представлені переваги, які отримає роботодавець, взявши вас на роботу. Щоразу, відповідаючи на вакансію, варто корегувати резюме під потреби роботодавця.

Не брешіть

Про те, що усе таємне рано чи пізно стає явним, знає з дитинства кожна людина. Під час написання слід дотримуватися принципу розумності: інформація має бути точною, правдивою та влучною. Якщо ви намагаєтеся влаштуватися у міжнародну компанію, вказуєте вільну англійську, а при цьому “читаєте зі словником”, то вже на першій зустрічі інформація розкриється. Ви ризикуєте не просто бути відкинутими на дану позицію, а й отримати позначку рекрутера у базі даних, і не бути розглянутими на інші вакансії. Крім того, рекрутер може зателефонувати і попросити рекомендації на ваше колишнє місце роботи, у 90 % випадків він це і зробить, тому відверте прикрашання інформації швидко розкриється.

Хобі

Якщо ви не впевнені, чи варто відкривати графу “Хобі”, залиште її порожньою. Будь-яка особиста інформація, так само, як і заїжджені “вмію працювати у команді”, “лідерські якості”, “комунікабельність”, залишаються порожніми словами, якщо не підкріплені доказами.

Обережніше з креативом

Креативні резюме справляють на роботодавця враження. Іноді погане. Інфографіка, відео презентації можуть стати вашою перевагою тільки у тому разі, якщо це зроблено професійно і гідно.

Трапляється, що здобувач може розгубитися, вийшовши на ринок праці, причин багато: тривалий декрет, тривалий досвід роботи у одній компанії, різке скорочення на роботі, відсутність профільного досвіду роботи. У цьому разі допомога кар’єрного консультанта, який змалює ситуацію на ринку праці, підкаже, де шукати вакансії, відкриє приховані джерела пошуку роботи, допоможе скласти резюме і супровідний лист, окреслить коло потенційних роботодавців і візьме резюме у роботу — може стати тим самим рятувальним жилетом. Навіщо вчитися на своїх помилках, якщо це зовсім не обов’язковий пункт зупинки на кар’єрному шляху?

ДжерелоПереглядів: 217
banner