Як уникнути перегріву ноутбука влітку

Технології

У ноутбуків є недолік, про який не згадують: у них слабкі системи охолодження, і тому процесор та відеокарта перегріваються при інтенсивній роботі.

Особливо це помітно для ноутбуків з топовими процесорами, системи охолодження яких не справляються з поставленим завданням взагалі. Згадайте, як новітній MacBook 2018 (вартістю $6700) з Core i9 виявився повільнішим за MacBook 2017 з Core i7. Також перегріваються ультрабуки, які часто мають лише пасивне охолодження. Системний тривалий перегрів веде до деградації з’єднання чипа та плати і виходу ноутбука з ладу. Улітку ситуація особливо ускладнюється через високу температуру повітря.

Встановіть програму з можливістю моніторингу температури процесора, наприклад, ThrottleStop чи Battery Care. Не допускайте тривалого збільшення температури понад 90 градусів.

Щоб температури всередині корпусу ноутбука мали шанс опуститися, тримайте гаджет лише на твердих поверхнях. Не ставте його на м’які ворсисті поверхні – на ліжко, килим, диван тощо. Так вентиляційні отвори залишаться відкритими.

Система охолодження ноутбука має бути чистою. Особливо потрібно подбати про чистоту радіатора, якщо він є. Якщо не хочеться розбирати ноутбук для очищення, можна видути пил на радіаторі всередину корпусу. Назовні його винесе вентилятор самого ноутбука. Процедуру бажано повторити кілька разів.

Підніміть корпус ноутбука над поверхнею стола. Так вентилятору буде простіше засмоктувати повітря для охолодження.

Якщо ноутбук не має вбудованого вентилятора або той не допомагає, можна купити підставку для ноутбука з кулером.

ДжерелоПереглядів: 214
banner