Як відучити собаку кидатися на автомобілі

Поради

Необхідно віддавати дресурі достатньо часу і сил, щоб отримати виховану собаку.

Великі рухомі об’єкти викликають у собак цілком природний інтерес. Але іноді подібна цікавість приводить до поганих наслідків. Кінологи пояснюють, як відучити собаку кидатися на машини.

Заборона

Вихований домашній улюбленець завжди чітко реагує на команди господаря, які забороняють вчиняти певні дії. Поступово собака засвоює, яка поведінка неприпустима, і перестає її демонструвати.

Зазвичай людині досить вимовити команди «Можна», «Фу», «До мене», щоб тварина відмовилася від наміру стрибнути на автомобіль, який проноситься повз. Але нетямущі цуценята і недисципліновані дорослі собаки часто не реагують на заборони, піддаючи своє життя небезпеці. В такому випадку необхідно приймати більш серйозні заходи.

Контроль

Вихованця, поведінка якого потребує корегування, слід тримати в потенційно небезпечних місцях на повідку. У цьому випадку собаку, яка вирішить кинутися на проїжджаючу машину, вийде вчасно утримати. Господареві необхідно використовувати повідець невеликої довжини, щоб вчасно встигнути зреагувати. Під час виголошення заборонної команди слід зафіксувати пса на місці.

Фахівці не рекомендують різко смикати або натягувати повідець. Досить просто обмежити рухову активність вихованця.

Негативне підкріплення

Можна за допомогою невеликого інсценування легко відучити улюбленця від такої поганої звички. Наприклад, кожен раз, коли собака гавкає на проїжджаючу повз машину, з відкритого вікна раптово починає литися вода або несподівано лунає неприємний гучний звук.

Щоб забезпечити такі умови, достатньо домовитися з сусідом або знайомим, який буде спеціально проїжджати повз під час прогулянок. Одного разу недостатньо для закріплення негативного враження, тому буде потрібно декілька заходів. Поступово тварина прийде до висновку, що подібна поведінка тягне за собою не найприємніші наслідки.

Відволікаючий маневр

Варто спробувати просто перемикати увагу вихованця на щось інше. Часто собаки реагують на машини виключно з азарту, відчуваючи потребу в гонитві за плинним об’єктом. Побачивши автомобіль, який наближається, потрібно моментально переключити увагу улюбленця на м’ячик або палицю, кинувши їх у протилежному від машини напрямку.

Закріплення результату

Кожен раз, коли вихованець відмовляється від наміру стрибнути на машину, слід активно його хвалити. Собаці, яка виконала команду господаря, слід дати ласощі. Але похвала і заохочення мають сенс тільки тоді, коли дійсно досягнуті певні результати. При наявності явних проблем з послухом доцільно починати саме з негативного підкріплення і відпрацювання реакції на команди.

Не варто розраховувати на досягнення позитивних результатів в короткі терміни. Необхідно віддавати дресурі достатньо часу і сил, щоб отримати вихованого домашнього улюбленця.

ДжерелоПереглядів: 447
banner