Як виростити крес-салат на підвіконні

Технології

Джерело корисної зелені буде радувати вас цілий рік.

Напередодні холодів не зайвим буде звернути увагу на альтернативні способи вирощування корисної для здоров’я зелені. Наприклад, крес-салат, який може стати для вас незамінним живим джерелом вітамінів в осінню негоду і зимову холоднечу.

Користь крес-салату

Його листя багаті антиоксидантами, рутином, вітамінами А, С і бета-каротин, вітаміни груп В і Е, фолієвою кислотою, солями йоду і кальцієм. Крес-салат — продукт, здатний знизити ризик розвитку ракових клітин, стимулювати роботу мозку, уповільнити старіння клітин і поліпшити зір. І це не кажучи про цінності продукту з дієтологічної точки зору.

Посів крес-салату

Крес-салат незамінний в якості культури для вирощування на підвіконні. Перед посівом насіння не замочують, оскільки воно починає дуже липнути. Краще висівати крес-салат сухим насінням, а потім рясно полити землю. Насіння проростає на 3-4 день, а вже через 2 тижні вітамінну зелень можна сміливо вживати в їжу.

Збір урожаю

Для гарного росту салат можна прорідити після того, як зійде, залишивши найбільш красиві кущики. Зрізання крес-салату проводять один раз, тому насіння потрібно підсівати кожні 10-15 днів. Для отримання відмінного врожаю на підвіконні можна навіть не використовувати землю, пророщувати насіння добре зволоженій ваті.

Насіння

Насіння крес-салату можна придбати в магазині, але їх зовсім нескладно отримати самостійно: достатньо залишити рослину до моменту пожовтіння стручків. Після цього салат зрізають і підвішують вгору корінням над газетою. Через 3 тижні збирають насіння, яке випало. Його буде достатньо для отримання нового врожаю.

Завдяки скоростиглості культури крес-салат, вирощений на підвіконні, може бути невичерпним джерелом вітамінів цілий рік.

ДжерелоПереглядів: 191
banner