Як зберігати зелень, щоб вона не зів’яла: корисні поради

Поради

Існують способи збереження зелені у свіжому вигляді.

Кожній господині корисно знати, як зберегти зелень свіжою на тривалий час і чому вона не в’яне у продавців на ринку. Петрушка, кріп і кінза на торгових прилавках виглядають так, немов вони щойно зірвані з грядки. У продавців існують власні секрети “свіжості” їстівної зелені.

Секрети продавців, у яких зелень не в’яне

Найпростіший спосіб зберегти зелень свіжою — періодично ставити її у ємність з водою. Важливо усе зробити правильно.

Коріння має перебувати у рідині, а зелену масу слід накрити поліетиленовим пакетом. Готову “конструкцію” треба поставити у холодильник. У такий спосіб вдасться на більш тривалий час зберегти свіжість будь-якої зелені.

На ринку виконати подібні маніпуляції складніше. Тому продавці періодично обприскують зелень водою.

Якщо петрушка і салат починають втрачати товарний вигляд, то існує спосіб повернути їм колишню свіжість. Порядок дій наступний:

  • розчинити у склянці холодної води 1 ч. л. оцту;
  • поставити у цю рідину зелень хоча б на 1 годину.

Метод є ефективним для таких рослин, як кінза, кріп, петрушка і цибуля. Якщо потрібно освіжити листя салату, то для цієї мети більше підійде тепла вода. Вже через 15 хв. листя виглядатиме не настільки млявим, як до цього.

Секрети зберігання зелені за домашніх умов

Існує простий спосіб зберегти свіжість зелені на більш тривалий час — це використання води:

  1. Помити стебла і потримати їх трохи у холодній воді.
  2. Дати обсохнути, розклавши на рушник.
  3. Коли на зелені не залишиться ані краплі вологи, покласти її у харчовий контейнер.
  4. Щільно закрити кришкою і поставити у холодильник.

Існує й інший варіант — замотати зелену масу у пергаментний або крафт-папір. Звичайні аркуші не підійдуть, тому що розмокнуть від вологи. Готовий треба згорток покропити водою, покласти у поліетиленовий пакет і відправити у холодильник.

Деякі господині з цією ж метою використовують вафельний рушник. Саме у ньому вони зберігають петрушку, кінзу і кріп у холодильнику.

Для зеленої цибулі, шпинату, селери і салату підійде ще один нехитрий спосіб зберігання. Їх потрібно промити, висушити, покласти у пакет і відправити у холодильник.

Важливо завчасно зробити невеликі отвори у поліетилені для вентиляції зелені. Кращим місцем для зберігання зелені вважається нижня полиця холодильника.

Тривалу свіжість листовому салату гарантує наступна хитрість. Потрібно розкласти зелень на тарілці і накрити її паперовим рушником. Загорнути у харчову плівку і поставити у холодильник.

Один з найпопулярніших способів зберігання зелені у господинь — у склянці з водою. Петрушку і кріп, щойно вони були принесені з ринку додому, потрібно перебрати. Потім обрізати коріння і лише після цього ставити у ємність з холодною водою.

Зберегти свіжість їстівних стебел зелені на більш тривалий час вдасться, якщо їх верхню частину замотати у вологу марлю. Замінювати воду рекомендується один раз на два дні.

ДжерелоПереглядів: 212
banner