Як змусити кота спати вночі

Поради

Потрібно привчити кішку до того, що господар прокидається і лягає спати в один і той же час.

Природою заведено, що представники сімейства котячих — нічні тварини, які виходять на полювання з настанням темряви. Вдень же вусаті відпочивають, періодично перериваючись на трапезу. Це може не влаштовувати господарів і змушувати їх думати про те, як змусити кішку спати вночі.

Організація режиму дня

Потрібно привчити кішку до того, що господар прокидається і лягає спати в один і той же час. Перед сном можна вимикати світло, підкликати вихованця до себе і приділяти йому деякий час: пестити, чесати за вухом. Тварина повинна розслабитися і заснути поруч із людиною. Вихованці відчувають, коли господар живе за розкладом, і відзначають зовнішні ознаки, які повідомляють про наближення сну. Це може бути настання темряви, вимикання телевізора або кондиціонера. Повторювати такі дії потрібно щодня, щоб кішка знала про наближення сну.

Годування

Ситий малюк спить міцніше, тому перед сном його варто погодувати. Розраховуйте денну норму їжі так, щоб на вечір припадала порція трохи більша, ніж на ранок. Тоді кішка буде менше прокидатися вночі. Також можна купити автоматичну годівницю, яка видає порцію корму в певний час. У цьому випадку кіт буде йти із спальні рано-вранці та перестане будити господаря в очікуванні сніданку.

Забезпечення розваг

Щоб кішка менше спала вдень, їй не повинно бути нудно. Розважити вихованця допоможуть різні м’ячики, мишки, інтерактивні іграшки. Якщо повісити за вікном годівницю для птахів, чотирилапому завжди буде чим зайнятися. Головне — мати її досить далеко від скла, щоб птахи не врізалися в нього.

Якщо балкон не засклений, не варто вішати годівницю. Зацікавлена кішка може стрибнути за здобиччю.

За кілька годин до сну з вихованцем можна пограти. Наприклад, змусити побігати за папірцем. Швидше за все, кіт втомиться і засне разом із господарем.

Облаштування спального місця

Кішка повинна мати кілька комфортних місць для сну, розташованих на підвищенні і далеко від сторонніх очей. При бажанні спальню на ніч можна замикати. Спершу вихованцеві це не сподобається, але з часом він звикне і перестане проситися всередину.

Змусити кішку спати ночами допоможуть тільки регулярні послідовні дії. Кричати на тварину не варто, адже це лише погіршить ситуацію.

Чого не слід робити

Якщо є підозра, що ваша кішка будить вас, хоча вона здорова і добре себе почуває, не вставайте з ліжка і не реагуйте на неї. Якщо ви встанете і погодуєте свою кішку, пограєте з нею або спробуєте попестити, вона отримає винагороду за те, що збудила вас. У результаті, кіт буде все сильніше намагатися розбудити вас кожну наступну ніч. Навіть коли ви встанете з ліжка, щоб посварити кішку, це не спрацює, тому що ваша негативна увага може бути для неї кращою, ніж відсутність уваги взагалі.

ДжерелоПереглядів: 541