Як зробити добриво з молока — молочну воду, якою можна поливати кімнатні рослини

Поради, Різне

Чи можна поливати рослини молоком.

Виявляється, щоб підгодувати кімнатні рослини, не обов’язково возитися з хімією. В холодильнику є продукт, який здатний забезпечити зелених друзів життєво важливими речовинами. Це… подарунок корівки. Сьогодні розповімо, чи можна поливати рослини молоком.

Як приготувати молочну воду

Безумовно, в чистому вигляді молоком поливати вазони не рекомендується. Можна завдати шкоди кореневій системі. Зате користь принесе полив кімнатних квітів так званою молочною водою.

Готується вона наступним чином. Береться 1 літр відстояної води та 1 чайна ложка молока. Ємність струшується, щоб перемішалась суміш. І її вміст виливається в ґрунт. Перед цим потрібно полити вазони звичайною відстояною водою. Невикористану суміш виливаємо — зберігати її не потрібно. До того ж вона здатна зіпсуватися.

Звичайно, краще всього брати органічне або фермерське молоко.

Саме таким способом можна поливати всі зелені насадження в будинку. Є й інший метод отримання добрива з молока — пластикову або скляну пляшку обполоснути і перелити цю воду в лійку. Однак такий метод а ля “залишки солодкі” буде менш ефективним, адже тут йдуть приблизні пропорції. Молочний розчин може бути менш концентрованим, ніж треба. І рослини отримають менше поживних речовин. Але набагато небезпечніше і неприємніше, якщо на дні залишається більше напою, ніж потрібно. Молочне добриво буде надмірно концентрованим, перенасиченим поживними елементами, що не дуже добре для домашніх представників флори.

Що ж хорошого в добриві з молока

Виявляється, в ньому містяться речовини азоту, калію, кальцію, сірки, фосфору, і навіть магнію, міді, марганцю та заліза. Словом, все, що потрібно для швидкого росту і гарного цвітіння зелених домашніх вихованців.

Однак молочна вода годиться не для всіх рослин. Абсолютно не підходить вона для поливу кактусів та інших сукулентів. Від такого “обіду” вони можуть загинути. Також не поливайте такою водою пальми.

Краще всього на таке добриво відгукуються рослини сімейства комелінових: традесканція, зебріна, золотий вус. Добриво для останньої особливо цінне. Адже вус може використовуватися в лікувальних цілях, тому мінеральними підживленнями у догляді за ним захоплюватися не варто. Підходять органічні добрива, у тому числі й на основі молока. Однак молочна вода не виключає застосування основних підживлень. Поливати нею рослини потрібно час від часу, в перерві між внесенням готових добрив.

ДжерелоПереглядів: 399
banner