Які існують прикмети про дачу і чи варто ставитися до них серйозно

Культура

Дачні прикмети і забобони.

У сучасному світі прикмети супроводжують людину всюди, як і багато століть тому. Багато з них набувають іншого значення, а замість застарілих з’являються нові. Людина продовжує вірити в прикмети, можливо, саме тому, що деякі з них справді працюють, хоча багато з яких є відвертою вигадкою. Особлива категорія прикмет і забобонів пов’язана з дачним життям. Цікаво розібратися, які з них дійсно працюють.

Не можна самому рубати свої плодові дерева на дачі

Прикмета про те, що плодові дерева в саду не повинен рубати сам господар, пов’язана з далеким язичницьким минулим наших предків. Раніше люди дуже дбайливо ставилися до дерев, наділяли їх живою силою, і за стародавніми повір’ями дерево асоціювалося з людиною.

Коли в родині народжувалася дитина, обов’язково садили в саду плодове дерево. Воно зростало і міцніло разом з малюком. Така традиція збереглася в деяких селах і донині. А прикмета пов’язана з тим, що старі дерева в садку — це уособлення предків господаря, тому і вирубувати їх самому не варто.

Якщо сад, дійсно, багато років належить вашій родині, то прикмета має сенс, хоча б навіть чисто психологічний. В такому випадку, для вирубки дерев потрібно найняти сторонню людину. Але, якщо ви придбали ділянку і хочете оновити сад, позбувшись старих дерев, то сміливо можете вирубувати їх самостійно, до ваших предків це не буде мати ніякого відношення.

Не можна садити на ділянці ялину

Про те, що на ділянці біля будинку не можна садити ялину, можна почути від багатьох, але толком пояснити, чому саме, і які з цього можуть бути наслідки, люди не можуть. Вважається, що ялина приносить самотність, висмоктує енергію, може стати причиною смерті господаря і т. д.

На чому ґрунтуються ці побоювання, точно відповісти не можна. Але, швидше за все, вони пов’язані з тим, що раніше в селах будинки будувалися тільки дерев’яні і були дуже низькими, а опалення в них було пічне. Ялина, що росте біля будинку, швидко ставала вище будови і своїми гілками могла закрити пічну трубу на даху, в результаті господарі могли загинути від чадного диму. Крім того, хвойне дерево з об’ємною кроною у разі займання (наприклад, від удару блискавкою), могло стати причиною пожежі у всьому селі.

Для сучасних будинків ялина, що росте на дачних ділянках у дворі навряд чи може становити загрозу. Навпаки, вона стане відмінним атрибутом новорічного настрою. Її можна наряджати кожен рік, водити хороводи і влаштовувати новорічні вистави прямо у дворі.

Але не слід забувати, що думки людини матеріальні. Перш ніж садити ялину на своїй ділянці, подумайте про те, що вам напевно доведеться не раз почути від людей про погану прикмету. Якщо, дивлячись на дерево ви щоразу будете згадувати про марновірство, то нічого доброго з цього не вийде.

Коли Місяць зростаючий, треба сіяти ті рослини, що ростуть над землею, і навпаки

Вченими давно підтверджений зв’язок між місячними циклами і різними природними явищами на Землі. Фази Місяця впливають на ріст і розвиток усіх рослин. Тому багато садівників-городників орієнтуються за місячним календарем, коли і які роботи краще робити на ділянці.

Вважається, що під час зростаючого Місяця (1-а і 2-а чверті), Земля ніби робить своєрідний «видих», всі земні соки і поживні речовини спрямовуються до поверхні, Місяць немов притягає їх до себе. У цей період потрібно садити рослини, які повинні добре рости над землею (томати, перець, капуста, салат та інші), а також квіткові культури.

Під час Місяця, що спадає Земля робить «вдих». Всі поживні речовини спрямовуються від надземної частини до коріння. У цей період (3-я і 4-а чверті) треба садити культури, які цінні своїми коренеплодами (картопля, цибуля ріпчаста, морква, буряк та інші).

Під час повного Місяця і нового кажуть, що Земля «затамувала подих». У цей час відбувається затримка усіх процесів, і від посадки будь-яких рослин краще утриматися.

Вкрадені рослини краще будуть рости

Прикмета про те, що вкрадена рослина легше приживається і краще росте, відома кожному. Не всі замислювалися над цим, але у даної прикмети є цілком розумне пояснення. Коли рослина куплена за гроші, ми хочемо, щоб вона швидше прижилася і розвивалася, не дарма ж витратили свої «кровні». Намагаючись прискорити цей процес, ми починаємо активно доглядати за рослиною, а вона іноді не витримує такої пильної уваги і може навіть загинути. Зовсім по-іншому справа йде з вкраденим паростком. Нам, в принципі, байдуже приживеться він чи ні, адже завжди можна сходити і вкрасти ще. Мінімальні умови, які створюються для нього, найчастіше виявляються достатніми для вкорінення і подальшого зростання. Людина потім дивується, адже нічого особливого не робила, а вона прижилася, значить, вкрадене росте краще.

Крім того, вкрасти найзручніше просту невибагливу рослину, що розмножується відростками, зрозуміло, що відросток вибирається найбільш міцний на вигляд. А купують зазвичай екзотичні рослини, ефектні, але примхливі у догляді. Очевидно, що вкрадений здоровий паросток буде краще рости навіть при мінімальному догляді, ніж рослина, вирощена в тепличних умовах, яку помістили у звичайну домашню обстановку.

Вірити в дачні прикмети, або не вірити і називати їх міфами — це особиста справа кожного. Але правильніше спочатку розібратися, на чому ґрунтується конкретне переконання. Багато прикмет мають цілком наукове пояснення. Наші предки довіряли їм століттями, а ми можемо хоча б прислухатися.

ДжерелоПереглядів: 153
banner