Які ознаки свідчать про те, що вам пора звільнятися, а які — про те, що звільнити збираються вас

Територія успіху

Болісний процес для обох сторін.

Чому ми змінюємо роботу? Прагнемо знайти місце краще? Не лише: не такі вже й довговічні наші фірми, та й кар’єрний ріст вимагає змін. З іншого боку, багато вітчизняних роботодавців досі підбирають кадри за принципом пушкінського попа, забуваючи, чим закінчується гонитва за дешевизною. Ось і виходить вічний рух — не ми звільняємося, то нас звільняють.

Питання на порядку денному

Зазвичай, подавши заяву про відхід, кожен відчуває полегшення — занадто допікає тягнути нескінченну лямку за мізерну зарплату під керівництвом малоприємного шефа. І ось — ура, є довгоочікувана вакансія, і начебто вас беруть… Перебуваючи в ейфорії прийдешньої свободи, не наробіть грубих помилок.

По-перше, не поспішайте спалювати за собою мости — висловлювати шефу все, що ви про нього думаєте, а остогидлим співробітникам — усе, що наболіло. По-друге, задумайтеся: чи не зі своєї вини ви так надовго застрягли на цій роботі? Ще раз засумнівайтеся: чи настільки вона вже нестерпна? Спробуйте дати об’єктивну оцінку власним професійним якостям, навичкам, здібностям. Адже чомусь вам так і не вистачило часу до кінця освоїти незліченні комп’ютерні можливості? А з іноземною у вас як? Так що не потрібно ні на кому зганяти свої образи, краще подумайте, чи влаштуєте ви майбутнє начальство. І замість крику: “Як же я радий нарешті від усіх вас позбутися!”, краще посміхніться про всяк випадок: “Як мені буде вас усіх не вистачати!..”

А може, ви просто втомилися, заробилися і згущуєте фарби? Може, достатньо всього лише з’їздити у відпустку? Адже пропрацювали ж ви в ненависній конторі кілька років, причому особливо не напружуючись. То йти чи не йти?

П’ять причин для зміни місця роботи:

1. Ви постійно дивитеся на годинник і ніякими силами не можете придушити роздратування, нудьгу.

2. Швидко, автоматично вирішуєте більшість виробничих питань із відчуттям “все це було”.

3. Відчуваєте, що ваш внесок у спільну справу зменшується.

4. Усвідомлюєте, що все більше відстаєте від подруг, у яких робота і цікавіша, і перспективніша.

5. Впевнені, що на вашій зарплаті економлять, не створюють хороші умови праці і взагалі — глибоко до вас байдужі.

Тривожні ознаки

Але все вище сказане — погляд з одного боку. Увага: мріючи про нове місце, легко прогледіти, як змінилося до вас ставлення керівництва. Уява в сотий раз малює втішну картину — як ви з гордим виглядом кладете на стіл начальника заяву про відхід, і раптом — бац! Начальник сам оголошує вам “приємну новину”. Тому ось ще одна п’ятірка — ознаки, за якими вам загрожує вам звільнення:

1. Колеги, навіть ті, які прийшли пізніше за вас, по черзі обганяють вас, піднімаючись угору по кар’єрних сходах.

2. Ви абсолютно байдужі до успіхів і невдач фірми.

3. Вашою думкою не цікавиться керівництво, шеф вітається сухо, відводячи очі.

4. Друзі по роботі раптом разом охололи до вас, стороною обходять, уникають розмов по душах.

5. Премії отримує хто завгодно, тільки не ви.

Ми звільняємо, нас звільняють… болісний процес для обох сторін. Чи не проміняєте ви шило на мило? Тому сім разів відміряйте, перш ніж зважитися на крутий поворот. Переконайтеся на всі сто, що такий варіант — вірний. І лише переконавшись, дійте — ввічливо, рішуче, обережно.

ДжерелоПереглядів: 157
banner