Які помилки водіїв викликають роздратування і призводять до бійок

Поради, Суспільство

Топ найпоширеніших порушень правил дорожнього руху, які можуть викликати бійку між учасниками.

У нинішній час стрес супроводжує нас всюди, і будь-яка дрібниця може стати причиною роздратування. А вже якщо ідеться про наші дороги, то нерви багатьох водіїв знаходяться на межі, і щоб спалахнути їм достатньо найменшої іскорки.

Про те, що не можна порушувати ПДР, знає кожен школяр. Але навіть досвідченим водіям про це часто нагадують не тільки патрульні, але й сусіди по смузі. Нерідко відповідна реакція людей на чужі помилки виливається в грубій та агресивній формі.

Тож за що можна “отримати на горіхи” прямо на дорозі.

Перекрили рух

Безумовно, всі «вибухові» правопорушення, що провокують сварки, мають на увазі наявність умовних потерпілих. Найчастіше ідеться про перекриття руху. Наприклад, порушник кинув на проїжджій частині авто, заблокувавши комусь виїзд, і при цьому не спромігся залишити під лобовим склом номер телефону.

У цьому випадку він ризикує не тільки сплатити штраф, але і нарватися на ненормативну лексику, а іноді й на кулаки. Загострення пристрастей залежатиме від темпераменту постраждалої сторони, а також від часу, витраченого на очікування.

Підрізали

Санкції за небезпечне водіння у нас досі не введені, і багато водіїв продовжують безкарно перебудовуватися зі смуги в смугу на небезпечній відстані від інших учасників руху. Нерідко довколишні це сприймають як особисту образу, що в результаті стає причиною агресивних дій і виливається в справжню погоню. Жорстокі розправи влаштовуються, навіть коли малодосвідчені водії випадково підрізають когось абсолютно без злого наміру. І все одно горді досвідчені водії жадають помсти.

Їзда по узбіччю

Все частіше самосуд влаштовується над порушниками, які дозволяють собі об’їжджати затор по узбіччях. Особливо якщо корок утворився перед шлагбаумом через залізничний переїзд. Всі, хто вважає себе розумнішими та спритнішими від інших, ризикують бути не тільки оштрафованими, але і стати жертвою колективного осуду в найбільш непередбачуваних формах.

Перевищення або зниження швидкості

Навмисно перешкоджати сусіду за смугою перебудуватися у свій ряд можна як з допомогою перевищення швидкості, так і навпаки — вчасно зменшуючи хід. Звичайно, такі дії здатні вивести з рівноваги кого завгодно, але в процесі “розбірок” на дорогах подібне трапляється регулярно. А починається конфлікт зазвичай з демонстративного прискорення у зв’язку з категоричним небажанням пропускати когось вперед себе. Далі в запалі пристрастей вже нікого зі сторін не хвилює ні дозволений швидкісний режим, ні ризик високого штрафу, незважаючи вже на небезпеку серйозної аварії.

Будь-яке порушення з ДТП

Практика показує, що найжорстокішим кровопролиттям загрожує будь-яке порушення правил, яке закінчується навіть найбільш невинною аварією. Все залежить від настрою і темпераменту сторін конфлікту. Найчастіше гнів, накопичений за довгий час неврівноваженими особами, випускається миттєво і зі страшною силою. Тоді в хід йдуть не тільки кулаки, але і холодна, травматична і навіть вогнепальна зброя. В результаті люди приречені на травми та кримінальну відповідальність. А іноді все обертається зовсім сумно.

Так що на дорогах краще завжди тримати себе в руках і не піддаватися на провокації.

ДжерелоПереглядів: 274
banner