Які шкідливі звички дитини вважаються нормою і з ними не варто боротися

Територія успіху

Батькам ці звички здаються нездоровими.

Шкідливі звички є у всіх без винятку дітей. Однак далеко не завжди варто лаяти за них дитину. Наприклад, такі поведінкові особливості, як підвищена жестикуляція, колупання в носі, смоктання пальця або совання на стільці абсолютно не є небезпечними. У більшості випадків дитина поступово позбавляється від шкідливих звичок і вони не стають перешкодою в її дорослому житті.

Наявність двох-трьох таких звичок — це норма, і тривогу варто бити лише в тому разі, якщо їх забагато або ж вони надовго закріплюються в поведінці. Це може означати, що малюкові потрібна допомога психолога. Якщо лаяти малюка і карати його за шкідливі звички, то до них додасться ще й проблемна поведінка в майбутньому.

Ось кілька звичок дитини, які небезпечні лише на перший погляд.

Дитина часто б’ється головою об стіну

Розгойдується з боку в бік дитина, та ще й б’ється головою об стінку, з боку виглядає досить лякаюче. Природне бажання батьків — тут же припинити це і змусити малюка сидіти рівно, не хитаючись. Насправді, в подібній ситуації немає нічого страшного.

Маленькі діти часто роблять повторювані рухи, щоб заспокоїтися або чимось себе зайняти. Малюк не заподіє собі шкоди і незабаром сам припинить це робити. Приблизно до трирічного віку ця звичка проходить сама, однак якщо цього не сталося, варто порадитися з психологом.

Вона вивчає своє тіло при людях

Багатьох батьків лякає звичка дитини досліджувати свої інтимні місця. Особливо неприємно, коли дитина робить це в присутності сторонніх, змушуючи маму і тата червоніти за неї. Щоб подібне не повторилося, просто поясніть малюкові, що розглядати власне тіло можна тільки вдома, а не в магазині, в гостях, садку і так далі.

Повністю забороняти це робити не варто, щоб не викликати зворотний ефект, адже «заборонений плід завжди солодкий». Незабаром малюкові набридне подібна “розвага” і він про неї забуде.

Вона повторює один і той же ритуал

У маленьких дітей часто проявляється пристрасть до ритуалів, які вони старанно виконують день у день. Наприклад, ваша дитина щовечора ретельно укладає свої іграшки в одну лінію, примовляючи, що їм пора спати. Якщо перервати малюка або не дозволити йому розкласти іграшки в звичному порядку, він почне вередувати і навіть закотить істерику.

Причина такої поведінки дитини криється в його прагненні до стабільності і порядку. У цьому немає нічого поганого або підозрілого. Тривожитися слід лише в разі, коли ваше чадо не хоче займатися більше нічим, крім як вибудовувати рядами іграшки або інші предмети, повністю занурюється в цей процес і відсторонюється від навколишнього світу.

Вона вивчає вміст свого підгузка або горщика

Навряд чи мама відчує захват, заставши свого малюка, який спокійно грає з вмістом підгузку, проте робити з цього трагедію теж не варто. Річ у тім, що маленькі діти з величезним інтересом досліджують навколишній світ, і таких понять, як «бридко» або «гидко» для них поки не існує.

Дитина спокійно розмазує по підлозі дивну консистенцію, яка виявилася у неї під рукою, і сприймає це виключно як веселу гру. Причин для занепокоєння у батьків немає, потрібно просто вчасно міняти малюкові підгузки і не залишати поруч з ним наповнений горщик.

У дітей можуть бути й інші дивацтва — наприклад, бажання надіти теплу куртку в розпал спекотного літа, або роздягнутися і бігати в такому вигляді по квартирі. Лякатися подібної поведінки немає причин, адже малюк всього лише проходить природну стадію свого розвитку, вивчаючи навколишній світ і визначаючи в ньому своє місце.

ДжерелоПереглядів: 203
banner