Яких людей корисно мати у своєму оточенні, щоб просунутися по кар’єрних сходах

Територія успіху

Навколо чимало тих, хто здатен допомогти вам у розвитку.

У будь-якій кар’єрі багато що вирішують зв’язки — і мова не про впливового знайомого, який “пропхне” вас на потрібну посаду. Навколо багато людей, які здатні допомогти вам у розвитку, головне, вчасно визначити їх і підтримувати корисний контакт. Ось кілька видів соціальних зв’язків, які стануть у нагоді для кар’єри, незалежно від того, в якій галузі ви працюєте.

Ідейний лідер

Це людина з вашої галузі, яка вміє думати на перспективу. Вона цікавиться тенденціями, прогнозує, спілкується з колегами з інших компаній і суміжних сфер. Такий фахівець може підказати, які ідеї назрівають у вашій галузі, як вона може змінитися в найближчому майбутньому, і що потрібно робити, щоб залишатися в ній успішним професіоналом. У світі, де одна тенденція дуже швидко змінює іншу, такий знайомий буде дуже корисний.

Викладач із вашої юності

На цю роль швидше підійде університетський викладач, а не шкільний учитель, тому що він більше пов’язаний з вашою професією, якщо ви працюєте за фахом. Надійна людина з вашої альма-матер допоможе, наприклад, знайти нові таланти для вашої галузі або звести з кимось із колег. Крім того, знайомий викладач може стати для вас шансом взяти участь у публічному виступі або університетських дискусіях — такий досвід часто стане в нагоді для створення особистого бренду.

Діючий співробітник на роботі вашої мрії

Можливо, є компанія, посада або галузь, у якій ви мрієте опинитися, але поки не впевнені у своїх силах. Простий співробітник з тих, хто вже знаходиться там, допоможе більше дізнатися про те, як отримати цю роботу. До того ж, коли спілкуєтеся з кимось, хто досягнув вашої мрії, вона перестає здаватися нездійсненною.

Той, хто тільки починає кар’єру у вашій компанії

З тим, хто тільки прийшов працювати до вас у компанію, вам теж є про що поспілкуватися. Ви поділитеся досвідом і допоможете починаючому співробітнику швидше адаптуватися і принести більше користі вашої компанії. А він або вона зможе розповісти щось корисне зі свого минулого досвіду роботи, або, якщо такого немає, дасть свіжий погляд на те, чим займається ваша компанія.

Тренер із певних навичок

Звучить складно, але, по суті, це будь-яка людина, що володіє навиком, якого вам не вистачає. Наприклад, колега, який привертає загальну увагу на презентаціях, майстерно спілкується з клієнтами або вміє викладати думки просто і цікаво, допоможе вам поліпшити техніку публічних виступів. Головне, не соромитися звертатися за порадою, якщо бачите, що хтось із оточуючих у чомусь кращий за вас.

Експерт зі сфери hr

Ще один завжди корисний знайомий — фахівець із персоналу. Навіть якщо ви поки що не плануєте міняти роботу, рано чи пізно це станеться. Експерт зі сфери hr допоможе скласти резюме і освіжити навички співбесіди.

Спеціаліст із соціальних мереж

Це може бути SMM-менеджер або просто людина з хорошим розвиненим в інтернеті особистим брендом. Виконувати роботу по просуванню за вас вона, звичайно, не буде, але зможе поділитися рекомендаціями, як це краще зробити, у яких соцмережах і які особливості є на різних майданчиках. Цю інформацію можна знайти і у відкритому доступі, але слушна порада, орієнтована конкретно на вас, завжди стане в нагоді.

Хтось із протилежної галузі

Люди з зовсім іншої галузі, як не дивно, теж можуть бути корисні для вашої кар’єри. Довгий час обертаючись в одній сфері, ми обростаємо однорідним колом спілкування і ізолюємося від решти професійного світу, що обмежує наше мислення. Спілкування з людьми з зовсім іншою специфікою роботи допоможе відкрити нові горизонти у вашій кар’єрі, по-іншому поглянути на власні перспективи. Наприклад, якщо ви більшу частину життя проводите в темі фінансів, вам не завадять друзі зі сфери мистецтва або творчості.

Вчений із вашої сфери

На шляху кар’єри вам можуть зустрітися люди, які побічно відносяться до вашої сфері, тільки представляють наукову, а не практичну її сторону. Знайомий із академічних кіл допоможе при нагоді знайти експерта, корисного для вашої роботи або компанії. А спілкування з дослідниками може змінити погляд на вже знайому галузь.

ДжерелоПереглядів: 162
banner