Який реальний термін служби зимових шин

Поради

Експерти пояснили, як зрозуміти, що настав час купувати нову гуму.

Морози вже не за горами. Одні автомобілісти вже змінили літні шини на зимові, інші тільки роздумують про те, купувати нове «взуття» або цей сезон ще покататися на минулорічних.

Важливо знати деякі нюанси й вміти самостійно визначати ступінь придатності зимової гуми.

В першу чергу, необхідно провести візуальний огляд. Наявність тріщин — перший сигнал до того, що пора купувати нові «колеса». Вся річ у тому, що через ці незначні отвори у внутрішні шари шини можуть потрапляти хімікати й реагенти, якими щедро посипають дороги комунальні служби. Це може призвести до пошкоджень корду, а також зниження еластичності колеса.

Крім того, важливо пам’ятати, що крайній термін експлуатації реставрованих шин з помітними ушкодженнями бігової поверхні або боковини — два сезони.

Ну і варто звернути увагу на залишкову висоту протектора. Критичний показник — 4 міліметри. До речі, нові зимові колеса мають висоту протектора в середньому 10 — 12 мм.

Також потрібно спробувати прикинути в думці, який «пробіг» у старих шин. 8 років-80 000 кілометрів — вирок для гуми. Перевищення цих показників — негайний привід придбати нові колеса.

ДжерелоПереглядів: 175