Який тиск в шинах допоможе водіям уникнути аварії взимку

Поради, Технології

До якого рівня накачувати колеса в холодну пору року.

З настанням холодного сезону в процесі експлуатації машини з’являються додаткові нюанси. Деякі з них стосуються досить простих і непомітних речей, наприклад — тиску в колесах, на яке мало хто з водіїв звертає увагу. Тим часом від тиску в покришці нерідко залежить здоров’я і життя водія і пасажирів.

Величину оптимального тиску найпростіше дізнатися або з керівництва по експлуатації машини, або з напису на табличці, приробленої до кузова в водійському дверному отворі. Нічого мудрованого, на перший погляд: накачав до зазначеного там рівня і горя не знай. Але особливість зимової експлуатації машини в тому, що серед інших факторів в справу втручається мороз.

Адже зі шкільного курсу фізики відомо, що при охолодженні всі субстанції зменшуються в об’ємі. Особливо помітно це в разі газів. Для демонстрації цього ефекту візьміть порожню пластикову пляшку, закрутіть герметично її кришку і виставте за вікно на мороз. Майже відразу, у міру охолодження повітря всередині, бутель почне зморщуватися, втрачаючи форму.

Приблизно те ж саме відбувається з настанням зими і з повітрям, закачаним в покришку. Припустимо, вам в теплому приміщенні шиномонтажної майстерні накачали шину до рекомендованих автовиробником 2,2 або 2,4 атмосфери. Після установки її на авто, мороз почне її охолоджувати. Зі швидкістю приблизно 0,1 атмосфери на кожні 8ºС.

Таким чином, ваші номінальні показники на рівні 2,2 або 2,4 через короткий час перетворяться в реальні 1,8 або 2 атмосфери. А ви, не підозрюючи про подію, підете в дорогу на недокачаній гумі. Що загрожує відразу декількома неприємностями.

По-перше, на підспущених покришках автомобіль гірше управляється — може почати «плавати» з боку в бік на прямій. А в поворотах — норовить “підломити” покришку або зійти з траєкторії повороту в абсолютно нешкідливій ситуації. По-друге, недокачані колеса чинять помітно більший опір хитанню. Через що різко зростає витрата палива.

І, нарешті, знижений тиск в покришках провокує їх нерівномірний знос — вони починають стиратися бічними частинами. Та й збереженню шипів недокачання атмосфер теж не сприяє.

Щоб запобігти цього розвитку подій, слід взяти за звичку перевіряти тиск в покришці тільки після того, як машина простоїть на вулиці не менше ніж годину. За цей проміжок часу повітря всередині неї встигне придбати температуру забортної атмосфери. Саме цей тиск слід вважати реальним, зіставляти його з рекомендованим автовиробником і відповідним чином підтримувати на встановленому рівні.

Мабуть, єдиний виняток з правила можна зробити для ситуації, коли належить штурмувати снігову цілину. Перед цим має сенс спеціально скинути з коліс приблизно по 0,5 атмосфери. Тим самим ми збільшимо пляму контакту покришок з м’яким сніговим покривом, поліпшивши прохідність транспортного засобу, а головне в такому разі — обходитися без різких рулінь, щоб уникнути розбортування колеса.

ДжерелоПереглядів: 143
banner