Яким чином батьки можуть сприяти зменшенню проявів стресу у своєї дитини перед важливими іспитами

Технології

Батьки в змозі допомогти дитині без значного стресу скласти іспити.

Відзначається, що перед складанням іспитів діти особливо часто зіштовхуються зі стресом, впоратися з яким їм можуть допомогти батьки. При цьому представникам старшого покоління рекомендується вивчити інформацію про те, як саме можна позитивно вплинути на емоційний стан дитини. Фахівцями виділяється чимало таких способів.

Як словесно допомогти дитині подолати екзаменаційний стрес

Згідно з заявами сучасних фахівців, батьки у першу чергу можуть вплинути на дитину не за допомогою певних дій, а за умови правильного підходу до розмов. Перед іспитами представникам старшого покоління рекомендується вести певні діалоги з дітьми, які можуть не лише вплинути на усунення переживань, але й посприяти рішучості у період проходження тестувань.

Одним із способів словесної підтримки дитини у період складання іспитів є розмови про любов. Так, батькам і матусям фахівці рекомендують переконувати своїх дітей у тому, що результати тестувань ніяк не вплинуть на їх внутрішньосімейні відносини. Крім усього іншого, необхідно досягати того, щоб діти завжди відчували тепле ставлення з боку своїх старших родичів. У такому разі під час складання іспитів дитина не буде переживати через низку причин.

У період підготовки та складання іспитів батькам також рекомендується допомагати боротися дитині зі стресом за допомогою іншого прийому. Їм краще не обговорювати те, якими мають бути результати тестувань, згідно з очікуваннями. Фахівці відзначають, що для дитини є важливим знання того, що будь-яка оцінка буде прийнята її батьками і не викличе негативних емоцій.

Батьки також словесно можуть допомогти дитині впоратися з екзаменаційним стресом, розповідаючи про те, як вони проходили через подібний життєвий етап. Завдяки цьому діти можуть не лише відчути підтримку, а й дізнатися про те, що у всіх людей у тих чи інших ситуаціях трапляються або падіння, або вдалі моменти. Також спогади про минуле можуть зробити членів родини ближчими один до одного.

Інші способи допомоги дитині у подоланні стресу

Сучасні фахівці можуть запропонувати батькам і деякі інші способи, які можуть допомогти подолати дитині екзаменаційний стрес. Наприклад, щоб виключити переживання з життя, необхідно усунути думку про те, що іспит сильно вплине на майбутнє дітей. Дитині важливо дати зрозуміти, що у разі провалу їй буде надаватися безліч інших шансів і варіантів власного розвитку.

У жартівливій формі також можна перераховувати позитивні сторони того, що дитина може не скласти іспит. Однак при цьому важливо не спровокувати те, щоб школяр або студент привів себе до провалу навмисно. Крім усього іншого, фахівці рекомендують у період складання дітьми іспитів не чинити на них емоційний тиск. Дитина не повинна додатково переживати через те, що у разі невдачі вона може втратити подарунок або ж будь-який інший бажаний предмет чи події у житті.

У період складання іспитів дитині також можна допомогти впоратися зі стресом за допомогою перемикання уваги на сторонні речі. При цьому важливо стежити за тим, щоб дані дії не були на шкоду тренуванням перед тестуванням. Також рекомендується давати дитині гуляти з друзями і займатися іншими речами перед складанням іспитів. Крім усього іншого, дозволяється обіцяти дітям приємну поїздку або ж інші речі після закінчення іспитів, незалежно від їх результатів.

Для того щоб допомогти дитині впоратися з екзаменаційним стресом, батькам також рекомендується створювати вдома позитивну і спокійну обстановку. Важливо уникати будь-яких конфліктних ситуацій, які можуть лише негативно вплинути на психічний стан дітей на нестабільному життєвому проміжку.

Що ще можуть зробити батьки, щоб дитина уникнула стресу перед іспитами

Відзначається, що уникнути стресу дитині можна допомогти і іншими способами. Фахівці рекомендують не заважати дітям під час того, як вони готуються до тестувань. Крім усього іншого, у даний проміжок часу також необхідно ретельніше, ніж зазвичай, стежити за раціоном дитини. Достатня кількість корисних мікроелементів може допомогти підтримати психіку і нервову систему зсередини організму дитини.

Протягом підготовки та складання іспитів батькам також рекомендується стежити за тим, щоб їх діти достатньо спали. Важливо забезпечувати приміщення відповідними умовами. Також не можна замінювати сон на підготовку до іспиту. Це може призвести не лише до збільшення стресу, але й до зниження концентрації уваги, через що дитина може лише гірше скласти іспит.

Батькам також не рекомендується впливати на зміну звичок дітей у період складання іспитів. Фахівці не радять забороняти слухати паралельно музику, говорити з друзями, вмикати фоновий фільм або ж серіал. Для деяких людей така обстановка є звичною, порівняно з цілковитою тишею.

ДжерелоПереглядів: 170
banner