Яким чином кішка обирає собі місце і сусіда для сну

Наука

Не у кожному місці кішка захоче лягти спати.

Як кішка вибирає, де спати і з ким — виявляється, на цей рахунок у неї існують свої критерії, і загалом їх налічується 7. Про них потрібно знати, перш ніж вибрати місце, на якому планується влаштувати для кота лежанку. Інакше він може проігнорувати намагання господарів і розташуватися зовсім в іншому місці.

Кішка вибирає, де тепло, чисто і безпечно

Безпека

Спати у безпеці — це для котів важливо на рівні інстинкту. Полюбляють пухнасті вихованці різного роду височини. Це, наприклад, може бути спинка крісла або дивана, книжкова полиця, стелаж. Обере кіт і найбільш затишний куточок, який тільки можна знайти у будинку. Обожнюють ці вихованці і коробки — обов’язково залізуть у неї, якщо вона виявиться у кімнаті. У розумінні кішок — це ідеально безпечний притулок, захищений з п’яти сторін.

Чистота

Кішки — ще ті чепуруни, тому і до свого спального місця вимоги висувають відповідні. Спальне місце кішки має бути не просто чистим, але й неприємних запахів там не має бути. Не стане кішка спати просто на підлозі, а тим більше — на землі. Вона обов’язково подбає про більш затишне місце.

Залежність від погоди і пори року

Кішка може змінювати свої уподобання щодо місць для відпочинку. Залежить це від погодних умов. Якщо це зима, тоді кішка полюбить місце біля батареї, біля кухонної плити, біля обігрівача. Якщо погода спекотна, тоді вусатий вихованець надасть перевагу прохолодній підлозі з плиток або навіть раковині.

Настрій

У кішок характер досить примхливий, і вибираючи місце для відпочинку, вони будуть орієнтуватися на свій настрій і стан. Якщо вихованець нездужає, він подбає про місце, якомога більш спокійне. Якщо у нього настрій грайливий, він може забратися на будь-яке високе місце у вітальні і подрімати там, іноді відкриваючи очі, щоб подивитися, що навколо відбувається.

Кішкам краще спати з ідеальним сусідом і на сонечку

Ідеальний сусід

Господарі пухнастих вихованців неодноразово могли помітити, що з людиною, яка не викликає довіри у тварини, вона ніколи не ляже поруч. І у межах родини кіт свій вибір зробить, і з усіма її членами спати не буде — тільки з обраними за своїм котячим критерієм. У когось кіт може прямо на голові розташуватися, а з кимось дозволить собі тільки скромне сусідство у позі калачика.

Сенсорні відчуття

Коти, особливо ті, що живуть у квартирі, без можливості гуляти на вулиці, полюбляють нові запахи і нові тактильні відчуття. Кіт обов’язково обнюхає взуття гостя, його верхній одяг — запахи, мабуть, розповідають йому багато чого нового про світ за межами його володінь. А ще коти полюбляють лежати там, де більш м’яка поверхня, тому улюблений диван — улюбленим диваном, але на кофтині, яку на нього поклали, влягтися для вусатого краще.

Сонечко

Це людям некомфортно спати за наявності сонячного світла, але тільки не котам. У них усе навпаки — за природних умов вони вночі полюють, а саме у сонячний час дня — сплять. І якщо промені сонця пересунулися з того місця, де влігся кіт, він теж пересунеться у тому ж напрямку, щоб знову поніжитися під сонячними променями.

Усі ці знання виявляться для господарів пухнастих вихованців дуже цінними, щоб спальний будиночок або лежанку для кота встановити у відповідному місці. Водночас весь час в одному місці вихованець спати все одно не буде. Навіть якщо запропоноване місце йому сподобається, кіт все одно підшукає у будинку собі ще кілька альтернативних затишних місць для відпочинку.

ДжерелоПереглядів: 255
banner