З Івано-Франківщини на потреби армії відправили понад 7 тис.м куб. деревини

Суспільство

Деревину та іншу лісопродукцію доставлено на передову для будівництва оборонних споруд та укриттів, а також на дрова. Лісівники нашої області забезпечили потреби військових безкоштовно.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Голову Івано-Франківської ОВА


Питання реформування лісової галузі розглянули під час наради з головами районних військових адміністрацій та територіальних громад. Директор Карпатського лісового офісу державного підприємства «Ліси України» Володимир Бадзян розповів, що передбачається ліквідація 24 обласних управлінь лісового та мисливського господарства та утворення 9 міжрегіональних обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Крім того, буде ліквідовано 158 лісогосподарських підприємств та створено єдине державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України», до складу якого увійдуть 158 філій. 13 філій в Івано-Франківській області увійдуть до Карпатського лісового офісу, так само як і 12 філій із Закарпатської та 11 Львівської областей.


Відтак Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України формуватиме політику галузі, Державне агентство лісових ресурсів України – реалізовуватиме цю політику, міжрегіональні обласні управління лісового та мисливського господарства – забезпечуватимуть державний контроль галузі, а ДП «Ліси України» стане незалежним господарюючим органом.


Місцеві податки та збори, які платили державні лісогосподарські підприємства, після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, сільських та селищних рад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються. Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до чинного законодавства і далі буде перераховуватися до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки. Податок на доходи фізичних осіб, нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.


На завершення розглянули питання про організацію роботи з наповнення бюджетів територіальних громад області за рахунок місцевих податків і зборів.


Виконання затверджених планів загального фонду зведеного бюджету області за січень-березень поточного року зафіксовано на рівні 108,2 відсотки. Попри складну економічну ситуацію та воєнний стан, платники продовжують справно сплачувати податки і збори до відповідних бюджетів Івано-Франківської області. Цьому сприяє спільна робота податкової служби, територіальних громад та активність і сумлінність бізнесу області.


Переглядів: 348
banner