З яких причин кішки можуть проситися господареві на руки або кидатися на його ноги

Наука

Кішки без приводу не просяться на руки господареві і не кидаються йому на ноги.

Чому кішки просяться на руки і кусають за ноги, розповіли експерти з тварин. Пухнастики відрізняються норовливим характером. Кішки багато століть живуть поруч з людиною. Тварини часто прив’язуються до місця, а вже потім до свого господаря. Багато котячих звичок так і залишаються за завісою таємниці.

Причини, через які кішка проситься на руки

За своєю природою кішки свавільні і незалежні. Фахівці відзначають, що для більшості цих тварин пріоритетним є місце, де вони мешкають, а вже потім люди, які перебувають у тому ж просторі.

Зазвичай кішки прив’язуються до тих членів сім’ї, хто проявляє про них турботу — годує, грає.

Представники домашніх котячих самі обирають, коли і до кого з людей підійти, приділити увагу.

У звичках кішок розбираються ветеринари. Їм відомі причини, через які вихованець проситься на руки. Основні з них наступні:

Кішці хочеться тепла і ласки

Про це може говорити перебирання передніми лапками. Тварина ходить по ногах або інших частинах тіла господаря. Потреба у ласці у кішок формується одразу після народження. Кошенята звикають до вилизування. Найчастіше кішка-мати робить це під час годування своїх дитинчат, які “добувають” молоко, перебираючи лапками.

Кішка мітить свою територію

Як це не дивно, але пухнастики часто сприймають людей як об’єкт, що пересувається їх територією. У кішок і котів генетично закладений рефлекс — мітити своє середовище проживання. Спеціальні залози, що пахнуть, розташовані у тварин на хвості, язику, губах і з боків голови. Якщо кішка “буцається” або треться — вона мітить свою територію.

Задоволення фізіологічних потреб

Якщо кішка хоче їсти або пити, вона може повідомляти про це людині, просячись на руки. Бурчання — сигнал про те, що тварина вимагає уваги до своєї персони.

Кішка шукає захист

У житті тварин можуть відбуватися різні стресові ситуації. Якщо вихованцеві страшно, він шукає того, хто може його захистити. Зазвичай кішки просяться на руки, коли у гості приходить незнайома їм людина, або вони опинилися у новому місці.

Крім цього, фахівці відзначають, що численні дослідження поведінкових особливостей кішок дозволили прийти до певних висновків.

Тварини відчувають зміни у біополі людини. Наприклад, кішка почне “лікувати” господаря, якщо він втомився або захворів, просячись до нього на руки.

Чому кішка кусає за ноги

Представники домашніх котячих — досить грайливі істоти. З віком потреба у рухливих іграх вщухає, але не зникає зовсім.

Фахівці поділилися основними причинами, чому кішки кидаються на ноги:

Гра

Кошенята і молоді особини дуже грайливі. Їм подобається вистежувати і кидатися на рухомі предмети. Ноги людини саме відповідають цьому критерію.

Інстинкт мисливця

Кішки — хижаки. В них генетично закладений мисливський інстинкт. Кидаючись на ноги, вони його розвивають.

Увага

Якщо вихованцеві не вистачає тепла і ласки, він може почати вимагати уваги до себе. Виражається це у кусанні або киданні на ноги значущої для кішки людини.

Образа

Кішки дуже чутливі істоти, які схильні до стресу. Якщо господар чимось їх образив, поранив, або тварини опинилися у стресовій ситуації, то вони можуть почати кусатися, у тому числі й за ноги.

Крім цього, кидаючись на господаря, кішка може “говорити” йому про те, що їй зле. Якщо у поведінці вихованця раніше не спостерігалися подібні вчинки, фахівці рекомендують показати його ветеринару.

Через що кішкам не подобається, коли їх беруть на руки

Кішки є одомашненими хижаками. Попри те, що вони живуть разом з людиною протягом століть, мисливські інстинкти в них все одно збереглися.

Як і будь-який хижак, кішка вистежує тільки ту здобич, яка їй по зубах. Нерідко за умов дикої природи хижак теж стає жертвою. Цей спогад генетично передається від одного виводка кішки до іншого.

Піднімання вихованця на руки передбачає відрив його від поверхні. Кішка може сприймати подібне з точки зору “хижак упіймав здобич — її”.

Тому усіма доступними способами почне вириватися — звільнятися. Саме з цієї причини кішки дряпаються і кусаються, коли їх беруть на руки.

ДжерелоПереглядів: 253
banner