Заблокувалося кермо: кілька правильних маніпуляцій щодо виправлення становища

Поради, Технології

5 кроків для вирішення проблеми.

З такою проблемою стикаються не тільки новачки у водінні, а й досвідчені автомобілісти. Не варто переживати завчасно — з вашим автомобілем все в порядку, потрібно лише зробити кілька правильних маніпуляцій. Ми підкажемо, як швидко розблокувати кермо.

Як це буває

Автомобіліст виходить до своєї машини, вимикає сигналізацію, сідає за кермо і готовий їхати. Він вставляє ключ в замок запалювання, провертає його звичним рухом, але не тут-то було. Ключ не зсувається з місця, а кермо не крутиться ні в праву сторону, але в ліву. Перша думка: машина зламалася і її доведеться терміново лагодити. Однак з автомобілем все в порядку, швидше за все, у вас активувалося штатне блокування рульового валу. Це спеціальна функція (хоч і не особливо ефективна), що захищає транспортний засіб від викрадачів. Розглянемо докладніше, як це відбувається.

Навіщо потрібен блокіратор і коли він спрацьовує

У керма є кілька типів замків, які умовно поділяються на нештатні блокатори рульового валу і штатні. Про перший вид скажемо побіжно, оскільки вони встановлюються в машину за бажанням власника, як додаткова опція. До речі, при покупці б/в автотранспорту обов’язково уточнюйте, чи є на кермі, педальному вузлі або коробці перемикання передач блокіратор.

Штатне блокування відноситься до стандартної комплектації багатьох машин, починаючи від ВАЗ-2101 «Жигулі» до сучасних іномарок. Система розташовується в рульовій колонці, в неї входить: кронштейн блокувального стрижня і личинка замка зі спецпроточкою.

Якщо ключ дістають із замка запалювання і злегка крутять кермо, блокіратор висувається вперед (стрижні зазвичай виготовляють з неміцного матеріалу) і фіксує кермо в заданому положенні. Через це не виходить прокрутити пристрій для управління рухом, коли в замку запалювання немає «відмички”.

Досвідчені водії знають, що така система стоїть на багатьох авто. Блокування спрацьовує, після глушіння машини і виймання ключа із замка запалювання. Наприклад, коли при виході з машини ви повернули кермо на чверть обороту і почули тихе специфічне клацання. А ось новачки могли ще не стикатися з подібною проблемою, але хвилюватися не варто.

5 кроків для вирішення проблеми

Насамперед виконайте наступний алгоритм:

1. Помістіть ключ у замок запалювання до кінця.

2. Злегка натисніть на ключ і, зберігаючи натиск, потроху розгойдуйте кермо в різні боки.

3. Продовжуючи повертати кермо, обертайте ключ в замку. Завдяки цьому блокувальний стрижень розклиниться і звільнить кермо.

4. Проверніть замок запалювання до упору.

5. Заводьте машину і їдьте — готово!

ДжерелоПереглядів: 263
banner