Заборони, яких мають дотримуватись господарі, доглядаючи за своїми котами

Наука

Доглядаючи за котом, варто уникати певних дій.

Питання про те, чого не можна робити під час спілкування з кішками, досить часто виникає серед тих господарів, які прагнуть потоваришувати з ними. Крім усього іншого, про правила поведінки з цими домашнім вихованцями також важливо знати тим людям, які вперше завели таку тварину. Так, за умови дотримання певних правил щодо догляду і спілкування, можна також запобігти заподіяння шкоди кішці.

Правила, що стосуються взаємодії людини з кішками

Відзначається, що однією з перших і досить важливих заборон є те, що під час взаємодії з кішками не варто бити їх у якості покарання або ж з інших причин. Цього не можна робити ані руками, ані такими сторонніми предметами, як віник або згорнута газета. Річ у тім, що кішки практично не піддаються дресируванню, вони володіють особливим характером. Залежно від нього на застосування сили кішка буде реагувати по-різному.

Під час застосування сили щодо кішки вона буде або захищатися, або лякатися і ховатися. У першому випадку, згідно із заявами фахівців, через свій характер домашня тварина почне ігнорувати злість свого господаря і робити усе наперекір йому. У разі якщо кішка має м’який характер, під час застосуванні сили вона буде лякатися, і цей стан може перерости у те, що вихованець почне ховатися за наявності будь-якого шуму.

Відомо, що полохливих домашніх кішок досить часто називають “дикими”. Однак такий стан нерідко виникає через провину самого господаря. Так, під час спілкування з кішками також заборонено тягнути їх за хвіст. Річ у тім, що він являє собою частину хребта тварини, який можна пошкодити. Крім усього іншого, у хвості кішки є нервові закінчення, через що для вихованця дотики можуть стати неприємними.

Відзначається, що під час спілкування з кішками також не рекомендується занадто сильно стискати їх в обіймах. Річ у тім, що такі дії можуть заподіяти біль тварині, або ж пошкодити її кістки. Особливо це стосується маленьких кошенят, у яких організм лише формується.

Чого не можна робити під час догляду за домашніми кішками і котами

Згідно з рекомендаціями ветеринарів, під час догляду за кішками також важливо дотримуватися певних правил. Так, їх не рекомендується годувати тією їжею, яку вживають люди. Річ у тім, що такі харчові продукти, як каші, варене, смажене або сире м’ясо, фрукти і овочі можуть виявитися надмірно солоними, солодкими або жирними для організму тварини. Досить часто такі дії з боку господарів призводять до порушень у травленні.

Всупереч деяким думкам, ті корми, які виготовляються саме для кішок, підходять для вживання їх домашніми улюбленцями. Річ у тім, що у них поєднуються багато корисних мікроелементів, які необхідні організму вихованця. Такими є білки, вітаміни, мінерали, а також протеїни. При цьому також рекомендується використовувати сухі та вологі корми однієї і тієї ж марки.

Відзначається, що серед заборон, які стосуються догляду за кішками і котами, також виділяється правило, за яким тварину не можна лікувати ліками з аптечки, призначеної для людей. Річ у тім, що багато препаратів можуть не тільки не підійти вихованцеві, але і нашкодити йому. Крім того, у ліках для людей міститься відповідна для них доза речовин. У той самий час для кішок вона має бути значно меншою.

Під час догляду за кішками також досить важливим є дотримання правила, за яким цим тваринам забороняється стригти вуса. Річ у тім, що вони являють собою не звичайне волосся. Вуса у кішки — це окремий орган почуттів, який відповідає за орієнтацію у просторі. Їх заборонено підстригати. Протягом життя вуса можуть самостійно випадати, і у багатьох випадках це є нормою.

Інші заборони, що стосуються спілкування та догляду за кішками

Згідно із заявами фахівців, під час спілкування з кішками і кошенятами забороняється грати з ними руками. Річ у тім, що тварина може досить швидко до цього звикнути і почати розцінювати людські руки як іграшки. Так, у майбутньому кішка може почати і полювати за кінцівками, і дряпати, і кусати їх. При цьому, всупереч численним думкам, це не є проявом характеру тварини. У такому разі кішка звикає до гри з руками.

Відзначається, що під час догляду за цими домашніми тваринами також важливо дотримуватися правила, за яким кішок не потрібно часто купати. Річ у тім, що вони за своєю природою пристосовані до вмивання. При цьому саме кішки вважаються одними з найбільш охайних тварин, які рідко потребують допомоги людини.

Рекомендації фахівців також свідчать, що перед домашніми кішками краще не зачиняти двері. Річ у тім, що у такому разі тварина буде тільки сильніше проявляти інтерес до приміщення, яке їй недоступне. Це може викликати як дискомфорт у господаря, пов’язаний з частим відкриванням дверей перед кішками, так і призвести до псування меблів.

Якщо тварина тримає у ротовій порожнині сторонній предмет, його не потрібно діставати самотужки. Це може тільки погіршити ситуацію.

ДжерелоПереглядів: 178
banner