Заходи, що допоможуть знизити рівень холестерину у крові

Здоров`я

Знизити рівень холестерину не так вже й складно.

Щоб зберегти серце і судини здоровими, важливо стежити за пульсом, артеріальним тиском, рівнем цукру, а також контролювати рівень холестерину. Чи можна щось зробити, якщо він вже підвищений? Лікарі стверджують, що так — і дають ось такі рекомендації.

Контролюйте рівень цукру

Високий рівень цукру у крові — це не лише підвищений ризик діабету, але і холестерин, який різко виріс. Тому важливо не лише стежити за рівнем глюкози у крові, але й за можливості контролювати вживання продуктів, що містять доданий цукор.

Їжте більше клітковини

Крім того, що клітковина допомагає нам підтримувати швидкий метаболізм і здоров’я кишківника, вона також допомагає знизити рівень ліпідного холестерину низької щільності, інакше кажучи “поганого холестерину”. Свіжі овочі, бобові, горіхи, фрукти — все це продукти, багаті на клітковину, які варто їсти якомога частіше.

Їжте повільніше

Зайва вага — один з факторів, що підвищують рівень холестерину. Слідкуйте за порціями своєї їжі, намагайтеся не переїдати.

Киньте палити

Щоденне паління знижує рівень ліпопротеїнів високої щільності, бажаного типу холестерину і збільшує загальний ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Навіть одна цигарка на день критично підвищує ризик інсульту і захворювань серця. Тож найкраще, що ви можете вже зараз зробити для свого здоров’я — це кинути палити.

Раціон

Менше червоного м’яса і швидких вуглеводів, більше жирних кислот, овочів і фруктів, а також риби і нежирного м’яса — ці принципи допоможуть знизити рівень холестерину. Чим більше продуктів, що містять жирні кислоти омега-3 і омега-6, ми їмо, тим нижчий наш ризик серцевих захворювань, раку і артриту.

Спіть більше

Недолік сну впливає на ризик розвитку інфаркту та інсульту приблизно так само, як зайва вага і паління. Якщо ви регулярно недосипаєте, жодне здорове харчування вам не допоможе. Спати варто не менше 6 годин на добу, а краще — 8 годин повноцінного нічного відпочинку.

Контролюйте рівень стресу

Тривалий стрес здатний підвищити рівень холестерину — про це йдеться у дослідженні, розміщеному на порталі Healthline. Стрес впливає на здатність здобувати і підтримувати здорові звички, які руйнують холестерин, а також може викликати адреналіно-тригліцеридну відповідь, яка підвищує кількість поганого холестерину. Своєчасний відпочинок, фізичні навантаження і просто регулярне спілкування з друзями — усі ці звички допомагають тримати рівень стресу під контролем.

Якщо у вас виявлений підвищений рівень холестерину, потрібно обов’язково звернутися до лікаря і виконувати всі його рекомендації.

ДжерелоПереглядів: 197
banner