Захист від злих сил або пустощі: кілька цікавих прикмет

Культура

Наші предки вірили: якщо все робити з розумом, то можна кардинально змінити своє життя.

Хоча багато людей скептично ставляться до подібних прикмет, більшість забобонів мають цілком логічне пояснення. Наші предки вірили: якщо все робити з розумом, то можна кардинально змінити своє життя і досягти бажаного. І, відповідно, якщо не звернути увагу на якісь очевидні речі і діяти супроти долі, то можна втратити всі блага і накликати біду не тільки на себе, але і на своїх близьких.

Так, наприклад, вони не рекомендували ввечері давати гроші у борг, передавати якісь речі через поріг або тримати віник ручкою вгору. Інакше варто було очікувати великих неприємностей. Яких? З’ясуємо разом.

«Ввечері даси гроші в борг — будеш сам голий як сокіл»

Гроші (багатство) і раніше вважалися чимось особливим, що вимагає до себе дбайливого ставлення. Наші предки вірили, що гроші можуть «образитися» і назавжди піти з вашого життя. І тут, без сумніву, доведеться якось загладжувати свою провину, щоб не залишитися біля розбитого корита. У сучасному світі до фінансів теж доволі шанобливе ставлення. Так, наприклад, успішні люди не втомлюються нагадувати, що гроші не тільки люблять рух, але і грамотне звертання. Інакше ви так і будете жити від зарплати до зарплати, не розуміючи, чому так і не можете віддати борги і покращити своє фінансове становище.

А тепер стосовно прикмет, а особливо тієї, що не рекомендує передавати гроші кому-небудь після заходу сонця. Звідки ж пішло таке повір’я? І чому не варто робити ніяких операцій з фінансами ввечері? Наші предки вірили, що після заходу сонця настає час правління темних сил, які, як відомо, не віщують нічого доброго. Крім того, що «вечірня передача» грошей не буде вдалою (борг можуть не повернути або повернути, але через дуже довгий час, коли ви вже практично втратите надію отримати що-небудь назад), так ще і «забере» з вашого будинку матеріальний достаток, через що гроші у вашому будинку просто перестануть водитися.

Не рекомендується також рахувати гроші ввечері. Це може призвести до несподіваних великих витрат і втрат. За народними прикметами, всі операції з грошима варто проводити в першій половині дня, щоб увечері купюри і дріб’язок спокійно лежали в затишному місці і не привертали до себе уваги.

Також після заходу сонця не рекомендується давати в борг продукти, прати одяг, прибирати і виносити сміття. І все через ту саму причину: щоб не приректи себе і своїх близьких на жебракування.

Щастя своє передаєте

З дверима (і порогом зокрема) теж пов’язано багато прикмет і забобонів. Наші предки, наприклад, сприймали будинок виключно як фортецю, в якій вхідні двері мали не просто «захищати» від зовнішнього світу, але і бути певним порталом, що з’єднує цей світ з потойбічним. В давнину, наприклад, під порогом закопували померлих родичів, які нібито мали й надалі захищати і оберігати житло. Однак, якщо потривожити їх душі у невідповідний момент, то замість захисту можна отримати багато неприємностей. Саме тому, все, що стосувалося порога, було зумовлено тим, щоб випадково не потурбувати ці душі і не впустити в свій будинок темні сили, які могли накликати біду на всіх домашніх.

Так, наприклад, щоб випадково не віддати комусь своє щастя, удачу та добробут, не рекомендується розмовляти через поріг або передавати будь-які речі (особливо гроші, коштовності і т.д.). Інакше вас чекає швидке розорення, хвороби та інші неприємності.

До речі, молодь теж не повинна довго затримуватися на порозі. Наприклад, якщо незаміжня дівчина часто стоїть (або сидить) біля дверей, чекаючи, поки інші одягнуться і вийдуть до неї, то і «просидить» так все життя в дівках. Самотніх чоловіків, які постійно нудьгують в очікуванні біля вхідних дверей, чекає та ж доля — самотність і безрадісні перспективи. Що стосується наречених, то чоловік в день весілля обов’язково повинен перенести дружину на руках через поріг.Тоді спільне життя буде легким, щасливим і забезпеченим.

Захист від злих сил або пустощі

Якщо ви завжди зберігали віник тією частиною, якою підмітають, вниз, то не дивно, що у вашому будинку немає достатку, взаєморозуміння, злагоди та щастя. Хоча, здавалося б, немає сенсу перевертати його догори ногами. Але не все так просто. За народними прикметами, при правильному зберіганні віник притягує (і зберігає) в будинку достаток, позбавляє вас від сварок, негативу і скандалів, «відлякує» нечисту силу і злих духів, оберігає ваше сімейне щастя і любов.

Наші предки вірили, що мітла є улюбленим місцем домовика, який якраз і оберігає ваш дім. Саме тому вони намагалися зберігати цей предмет в чистоті і прутами вгору (причому, чим вони пишніші, тим краще для вашого ж добробуту). Вважається, що притягувати удачу і багатство у ваш будинок буде тільки той віник, який ви купили самі. А от від тих, які вам подарували (або ж ви випадково десь знайшли) краще позбутися. Добра від нього все одно не буде, а от неприємностей і невдач — достатньо. І щоб не вимести з хати все добро, необхідно підмітати не до вхідних дверей, а від них. Тоді ваш достаток не тільки залишиться при вас, але і примножиться.

ДжерелоПереглядів: 171