Законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів готовий до розгляду

Політика
Вже найближчим часом Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування внесе на повторне друге читання доопрацьований законопроєкт №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» для прийняття його Верховною Радою в цілому.

Про це повідомили у Мінприроди.

Таке рішення прийнято на засіданні Комітету після опрацювання усіх правок, наданих народними депутатами.

Основна мета законопроєкту – зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже, запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії ієрархії поводження з відходами – а саме, мінімізації утворення відходів.

Законопроєктом пропонується заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

надлегких пластикових пакетів;

легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.

оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.

Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців з дня прийняття законопроекту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи:

пакети та торбинки багаторазового використання,

паперові пакети,

біорозкладні пакети.

Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу, повинні будуть утилізуватись суб’єктами господарювання, які їх придбали.

Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.

У Європі окреслено ціль використовувати до 90 пакетів на особу в рік та поступово взагалі відмовитися від використання одноразового пластику.

Україна також має йти цим шляхом, адже шкода, яка завдається довкіллю досить велика.

ДжерелоПереглядів: 198
banner