Заступниця голови Івано-Франківської ОВА взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності

Суспільство

Людмила Сірко та Вадим Созоник взяли участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.


Безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців, людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Ради безбар’єрності, яке відбулося за участю першої леді України Олени Зеленської, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, міністрів, голів профільних комітетів Верховної Ради, офіційних представників системи ООН в Україні, представників судової влади й Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу й Канади, начальників обласних державних (військових) адміністрацій та представників громадянського суспільства.

Івано-Франківщину в онлайн-форматі представили заступники голови обласної державної (військової) адміністрацій Людмила Сірко та Вадим Созоник.


За словами Прем’єр-міністра, у 2023 році Уряд доклав багато зусиль для втілення проектів безбар’єрності. Насамперед Міністерство цифрової трансформації запровадило європейські стандарти цифрових комунікацій державних органів. Тепер вони реалізуються на практиці в усіх державних цифрових сервісах. Окрім того, Міністерство економіки започаткувало програму компенсацій роботодавцям, які облаштували робоче місце для фахівця з інвалідністю.


«Безбар’єрність під час проходження ВЛК. Крім електронної черги та цифровізації документів, Уряд виділив кошти на заходи зі створення безбар’єрного середовища. Доступність у військово-лікарських комісіях буде непорушним правилом всюди на всіх етапах проходження процедур», — підкреслив Прем’єр-міністр.
«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних – безробіття, і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі» Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», – сказала Олена Зеленська.
«Спільно з Урядом, Український Парламент готовий до розробки та підтримки законопроектів, які стосуються формування принципів і норм безбарʼєрності. До прикладу, нині у Верховній Раді України до другого читання готуються законопроекти про працевлаштування фахівців з інвалідністю та про освіту дорослих. Вони визначені як євроінтеграційні, а відтак мають пріоритетний характер. Але найголовніше, аби реалізація інтересів осіб з інвалідністю була врахована не лише на рівні нормотворення, але й на рівні реалізації та впровадження у життя законів», — відзначив Руслан Стефанчук.
Серед іншого, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури продовжує оновлювати державні будівельні норми з урахуванням вимог безбар’єрності. Як зауважив Денис Шмигаль, цього року прийнято норми для лікарень, сховищ і укриттів, вимоги до тимчасових споруд:
«Це лише початок. Відбудова усіх об’єктів буде відбуватися згідно з європейськими стандартами облаштування просторів».

Також Прем’єр-міністр зазначив, що Міністерство охорони здоров’я продовжує системно, крок за кроком, запроваджувати активну доказову реабілітацію. МОЗ працює над законопроектом, який докорінно змінить шлях людини після травми або поранення від лікарняного ліжка до відновлення якості життя. Це, зокрема, можливості для гідної роботи, якісної освіти, системної підтримки.


Денис Шмигаль подякував першій леді України Олені Зеленській за її залученість та постійне висвітлення теми безбар’єрності — як в Україні, так і за кордоном. А також висловив вдячність міжнародним партнерам та громадським організаціям за конструктивний діалог та дієву допомогу.


Переглядів: 312
banner