Завдяки гранту Прикарпаття отримає 2,8 мільйона євро

Суспільство

В Івано-Франківську в ОДА відбулася офіційна церемонія підписання грантових контрактів у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Денис Шмигаль( голова ОДА) та Арон Сокач (директора Спільного технічного секретаріату Програми HU-SK-RO-UA) підписали 4 угоди.

«Для Прикарпаття це знакова подія – підписання чотирьох грантових угод із європейськими партнерами. Ми отримаємо добрий фінансовий ресурс, а це близько 2,5 мільйонів євро для розвитку Івано-Франківщини. А також добрі технології та можливість вчитися співпрацювати на рівні з Євросоюзом за допомогою їхніх інструментів», – зазначив голова ОДА Денис Шмигаль.

Грантові контракти на фінансування 1,7 млн євро з коштів Євросоюзу підписали 4 переможці другого конкурсу проєктів Програми. Це проекти «Транскордонна зелена транспортна мережа», «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів», «52 способи життя в Карпатах: відродження традиційної культури праці», «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для охорони природи та екологічної освіти», інформує Курс.

Загалом на Прикарпатті буде впроваджено 5 проектів, бенефіціарами і виконавцями яких будуть організатори та заклади зареєстровані в Івано-Франківській області.

Усі проекти спрямовані на розвиток таких галузей як культура та збереження спадщини, охорона навколишнього середовища, адаптація до зміни клімату і ліквідації наслідків стихійних лих, взаємодія у надзвичайних ситуаціях, охорона здоров’я, розбудова транскордонної інфраструктури у прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини.

Для фінансування проектів в усіх чотирьох країнах буде виділено 45 млн євро, з них на Івано-Франківську область – понад 2,8 млн євро.Переглядів: 147