“Завдяки заробітчанам”: українці спричинили фурор у Польщі

Економіка, Суспільство

Протягом 2013-2018 років в Польщі фіксували стрімке зростало середнє щорічне зростання економіки

Експерти наголосили, що цих показників вдалося досягнути, у тому числі, і завдяки заробітчанам, які приїхали з України.

Про це йдеться в публікації дослідників Варшавської школи економіки Павела Стшелецького і Якуба Ґровіца та Роберта Вишинського, пише Голос-Інфо з посиланням на УКРАЇНА LIVE.
Загалом йдеться про те, що в середньому економіка країни зростала на 0,5% – це одна сьома (13%) від загальної динаміки ВВП країни за цей період. Зазначається, що в Польщі перебуває від 900 тисяч до 1,1 млн трудових мігрантів з України.
Відповідно до результатів дослідження, саме українські заробітчани забезпечили зростання ринку праці Польщі в середньому на 0,8% на рік протягом 2о13-2018 років.

Крім того, експерти наголосили, що умови праці для поляків та українців в країні суттєво відрізняється.

Зокрема, йдеться про те, що українці працюють довший робочий день, займаються менш кваліфікованою роботою та отримують меншу заробітну платню.

Автори зауважили, що масштабна трудова імміграція українців в Польщу починаючи з 2013 року є безпрецедентним феноменом сучасної історії їхньої країни.

Проте, вони також підмітили, що забезпечувати тривале зростання економіки Польщі за рахунок заробітчан з України й надалі навряд чи вийде, оскільки з 2018 року кількість заробітчан з України почало поступово зменшуватися.Переглядів: 215
banner