Жителі Тисмениці скаржаться на відключення світла

Суспільство

Яна Канюка проживає на вулиці Лепкого у місті Тисмениця. Жінка розповідає, що від листопада у них періодично відключають електроенергію: «У нас систематично виключають по два-три тижні кожного разу, і ми сидимо з дев’ятої години ранку до 5 години вечора». Зазвичай перед тим приходить SMS-повідомлення.


Окрім планових відключень, світло вимикають і непланово, пише Суспільне.

До прикладу, на час зйомки у Яни Канюки та її сусідів не було світла, цього разу відключення сталося через негоду. Жінка розповідає: «У нас перший рік таке, що непланово виключають. Раніше було: виключили, дві-три години – і включили. Але щоб з 9 ранку до 5 вечора, коли фактично на вулиці «мінус», з дитиною не погуляєш толком, – і так виходить, що ми сидимо мерзнемо».

Христина Сушириба проживає на вулиці Америка у Тисмениці. «Зараз на електриці майже все. Це не підігріти дитині їсти, опалення не включити, теплої води немає»,розповідає Христина Сушириба про незручності від відключення світла, коли в домі дворічна дитина.

У ситуаціях з відключенням, керівництво «Прикараттяобленерго» радить звертатися на гарячу лінію, хоч це насправді не так просто. Наші кореспонденти зателефонували до них, проте майже три години лінія була зайнята.

Жителі обговорюють цю ситуацію і в соцмережі Фейсбук. Там можна прочитати такі думки. Наталія Мельниченко: «З глузду з’їхали. . . Котли на деревному паливі взірвуться!Ще такого не було!». Богдан Стефанюк: «А ще в 6:00 ранку «аварійне перемикання» на 5 хвилин, де збиваються налаштування всіх приладів».

Директор філії «Центральна» АТ «Прикарпаттяобленерго» Ігор Пархуць каже, що така ситуація в місті відбувається через обрізання дерев: «Фактично кожного року з 15 жовтня по 15 квітня ми складаємо відповідні графіки чистки траси. І філія займається чисткою траси ліній 10,04 КлВ. Пов’язані ці планові розчистки траси для того, щоб ми могли попередити ці аварійні вимкнення, тобто, щоб такі вимкнення, як сталися у нас сьогодні, не відбувалися у нас при найменшому посиленню вітру. Чому саме зараз, в осінньо-зимовий період, проводяться такі вимкнення планові. І взагалі законом заборонено проводити чистку траси в період, коли дерева набирають листя, або ж просто продовжують свій ріст».

Щоправда розповісти нам про місця, де обрізають дерева, посадовець не зміг, бо документи знаходяться в районній держадміністрації на погодженні. Телефоном голова Тисменицької РДА Ростислав Нестерак повідомив, що документи будуть підписані 25 лютого. Також Ігор Пархуць повідомив, що такі відключення триватимуть до 15 квітня, а вже з наступного тижня без електроенергії залишаться смт. Лисець та інші села.Переглядів: 298
banner