Золоті правила вирощування солодкого червоного буряка

Поради, Технології

Як виростити буряк, яким захочеться нагодувати навіть найближчих людей.

Як виростити буряк? Майже будь-який городник впевнений, що тут немає нічого складного. Однак хоча буряк вважається невибагливою рослиною, але для отримання хорошого врожаю тут потрібно знати і дотримуватися деяких правил. Інакше солодким і смачним домашнім буряком легковажний господар пригостити свою сім’ю не зможе.

Як виростити буряк

Для буряка найкраще підходить пухкий і поживний ґрунт. А ще потрібно враховувати, що цей коренеплід дуже любить тепло, тому висаджувати його необхідно вже в добре прогрітий ґрунт. Якщо ж буряк буде формуватися в холоді і при температурі нижче 12 °C, то він в підсумку стане дерев’янистим і мало придатним до вживання.

Для висадки буряка потрібно вибирати відкриті ділянки. Річ у тім, що коренеплоду необхідні тепло, а також яскраве і насичене сонячне світло. У тіні виростити смачний буряк буде куди складніше, навіть якщо всі інші необхідні умови будуть дотримані.

Слід зауважити і те, що ґрунт повинен бути в міру кислим. Перевірити кислотність можна, наприклад, за допомогою лакмусового папірця, який легко придбати в будь-якому садовому магазині. Якщо ґрунт потрібно розкислювати, то це можна зробити за допомогою золи, крейди, вапна або доломітового борошна. У кислому ґрунті буряк зростатиме погано.

Важливим моментом вважають і достатню кількість вологи. Причому тут потрібно знайти баланс. Адже через поганий полив м’якуш буряка грубіє, що погано позначається на його смакових якостях. А велика кількість води зробить коренеплід вразливим для шкідників, та й зберігатися такий буряк буде менше.

Роблять помилку і ті городники, які щороку садять буряк на одному і тому ж місці. А потім ці люди дивуються, що отримали невиразний і за зовнішнім виглядом, і за смаком продукт.

Річ у тім, що висаджувати буряк краще туди, де рік тому росли квасоля, горох, кавуни, гарбуз, картопля або помідори. А якщо на деяких ділянках вирощували капусту, моркву або шпинат, то буряк тут краще не садити найближчі років п’ять.

Як виростити буряк солодкий

Коли в середині літа коренеплід починає активно рости, можна внести настій кропиви. До слова, це домашнє добриво відмінно підходить майже для будь-якої городньої культури крім бобових, цибулі або часнику (ці рослини воно пригнічує).

Зробити добриво нескладно. Попросту подрібнити гілки і листя молодої кропиви, пересипати їх в пластикову або дерев’яну ємність (металеву краще не брати) і залити теплою водою. Щодня помішувати, і через два тижні відмінне добриво для городу буде готове.

Після добрива з кропиви через 2-4 тижні городники вносять ще одне добриво. Для нього потрібні тільки 2 склянки деревної золи, столова ложка морської або кам’яної солі і 10 літрів води. Такою сумішшю просто поливають буряк під корінь.

Сподіваємося, що ці прості поради допоможуть зібрати відмінний урожай великого і солодкого буряка. І з такого коренеплоду не проблема приготувати чимало смачних страв. Звичайно, можна повірити в те, що буряк вельми невибагливий, що досить просто посадити і викопати… але чи варто тоді всерйоз сподіватися на відмінний урожай?

ДжерелоПереглядів: 302
banner