Звідки пішла мода на рвані джинси та інший непримітний одяг

Територія успіху

Несподівана причина популярності звичного предмета гардероба.

Зараз рвані джинси часто миготять на вулицях міста, ними доповнюють найрізноманітніші образи. Деякі в захваті від деніму з розрізами, іншим таке рішення здається позбавленим смаку. Однак мало хто замислюється про те, звідки з’явився той чи інший тренд. У це важко повірити, але мода нерозривно пов’язана з війною, і навіть популярність базових речей безпосередньо залежить від обстановки в світі.

Війна може змінити моду до невпізнання. Під час в’єтнамської війни був популярний рух хіпі — замість військових похмурих відтінків люди вибирали яскраві кольори і помітні принти, пропагуючи мир у всьому світі. Сьогодні дизайнери надихаються речами в стилі мілітарі — камуфляжний принт довго залишався на піку популярності. У воєнізованого одягу дійсно є свої плюси: він зручний і практичний, та й розбавити образ контрастними елементами хочеться кожному.

Війна змінила і гардероб сучасних модниць. Деякі історики моди переконані, що цінителі високої моди надихаються моторошними подіями. Наприклад, рвані джинси своєю популярністю зобов’язані сирійській війні і біженцям. Подовжені і вільні силуети, шарфи і хустки на голову, штани афгані — всі ці речі вважалися актуальними предметами гардеробу. Такий стиль відсилає до одягу біженців — здається, ніби речі з полиць взяли в останній момент, а за час подорожі вони помітно зносилися.

Рвані джинси є частиною цього стилю: створюється враження, що людина провела багато часу в дорозі, а дірки з’явилися зовсім не за задумом дизайнера. Сюди ж можна віднести піджаки з чоловічого плеча, безрозмірні толстовки і інші речі оверсайз. Однак у трендів є й інша сторона: рвані джинси буквально стають порятунком. Якщо вас бачать в простому і непривабливому вбранні, ні у кого не виникне бажання пограбувати таку людину, адже одяг — це ознака заможності. Історики моди припускають, що чим більше на комусь речей з дірками, тим сильніше він захищений.

ДжерелоПереглядів: 203
banner