09 грудня – свята, іменини, день в історії

Кулінарні рецепти

Свята сьогодні

Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно з ініціативи ООН 9 грудня, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/58/4. Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН постановила проголосити 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину (A/RES/69/323). Ця дата була обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього.

Мета цього Дня – підвищувати обізнанность про Конвенцію щодо попередження злочину геноциду і покарання за нього та її ролі в боротьбі з геноцидом і попередженні цього злочину, як воно визначено у Конвенції, щоб поминати людей, які стали його жертвою, і шанувати їх пам’ять.

Іменини: Георгій, Інокентій, Микола, Іван, Назар, Василь, Ілля, Михайло, Тихон, Петро

День в історії:

1917 — у Криму створений курултай, вищий орган кримських татар

1918 — Директорія УНР ухвалила постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновила закон про восьмигодинний робочий день

1941 — Китай оголосив війну Японії, Німеччині й Італії

1948 — Генеральна Асамблея ООН визначила геноцид злочином

1953 — американська компанія «Дженерал Електрик» оголосила про звільнення всіх комуністів

1990 — на президентських виборах у Польщі переміг лідер «Солідарності» Лех Валенса

2004 — набрали чинності ухвалені Верховною Радою України закони про зміни до Конституції та особливості проведення голосування 26 грудня на виборах президента України

2007 — в Ялті відкрито пам’ятник Тарасові ШевченкуПереглядів: 165
banner