10-річній прикарпатці першій в Україні пересадили печінку

Суспільство

У Національному інституті хірургії та трансплантації імені О.Шалімова вперше в Україні успішно провели трансплантацію печінки від живого родинного донора дитині з гострою печінковою недостатністю, якою ускладнився перебіг хвороби Вільсона.


Про це повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Галичину.

Пацієнткою стала 10-річна дівчинка з Тлумацького району Аліна Бойчук.

«Шлях дійсно був складним і тернистим: лікування у різних медичних закладах, яке не приносило покращення, дитині з кожним днем ставало все гірше та рідні втрачали надію. Після госпіталізації Аліни до Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” з’явилась надія на порятунок та світло у кінці “тунелю хвороби”. Спеціалісти лікарні “Охматдит” зробили неможливе- стабілізували стан дівчинки та після консультації з мультдисциплінарною групою фахівців нашого Інституту почали складну підготовку до проведення трансплантації печінки. Клінічну ситуацію ускладнював і постковідний синдром, який розвинувся у наслідок перенесення реципієнтом COVID-19 та складний і мінливий перебіг захворювання», – повідомили у медичному центрі.

Донором органу стала її мати, яка знову подарувала життя своїй дитині.

«Трансплантаційна та анестезіологічні бригади, лікарі відділення інтенсивної терапії, спеціалісти суміжних спеціальностей, медичні сестри і молодший медичний персонал зробив все можливе, щоб мати та донька якомога швидше одужали та поїхали до рідної домівки», – йдеться у дописі.


Переглядів: 218
banner