5 переваг материнства після настання 35 років

Здоров`я

Інколи ставати мамою краще після 35 років.

Попри усі складнощі пізнього материнства, рішення народити первістка у 35+ має і свої переваги.

Готовність бути матір’ю

Подорожі, розваги, робота — усе це після 30 також важливе і потрібне, але вже зовсім не так, як у 25. Майбутня мама вже встигла і нагулятися, і напрацюватися, і помандрувати — настав час для нового досвіду. Звичайно, у будь-якому віці жінці буде трохи шкода свого вільного додекретного життя, але чим доросліша людина, тим більш чітко вона розставляє пріоритети і краще розуміє, що важливе, а що не дуже.

Така жінка як наповнений до країв посуд: їй є чим поділитися, і є, що вкласти в дитину. Вона вже розуміє, як вона буде її виховувати, і чому навчати. І їй навряд чи захочеться залишити малюка на батьків і відвідувати його лише у вихідні.

У цьому віці годинники цокають особливо голосно, і жінці все більше хочеться стати мамою. І самій хочеться, і суспільство у вигляді батьків, сусідів, друзів постійно порушує це питання. Жінка вже не лише фізично готова до материнства, але й психологічно та емоційно.

Доросла мама чудово розуміє, що будуть безсонні ночі, дитячі капризи, що життя зміниться назавжди, і що буде складно. І що це просто треба пережити.

Відповідальний підхід до вагітності

Із точки зору медицини, оптимальним для вагітності і пологів вважається вік від 21 до 28 років. Однак останнім часом зростає тенденція до материнства у віці 35+. Напевно багато людей чули про те, що пізня вагітність пов’язана з більш високим ризиком можливих патологій у дитини або у матері.

Жінки старшого віку більш відповідально підходять до свого стану, вони готуються і планують вагітність. Такі майбутні матусі уважно ставляться до призначень лікарів, вони приймають необхідні препарати, вчасно здають аналізи і проходять необхідні обстеження — все це, природно, знижує ризик ускладнень. До здоров’я та розвитку вже народженого малюка дорослі мами теж підходять відповідально.

Деякі дослідження свідчать про те, що жінки у віці 35+ менш схильні до післяпологової депресії, ніж молоді дівчата. Ще одним плюсом можна назвати відносно низький відсоток оперативного втручання у порівнянні з юними мамами, що народжують вперше, — це пов’язано з більш спокійною і усвідомленою поведінкою під час пологів.

Міцна матеріальна база

Фінансова автономність — ключовий плюс пізнього материнства. Багато людей вважають, що він навіть єдиний. У 30 років людина, зазвичай, не лише не залежить від батьків, але і цілком може вже допомагати їм. Часто до цього часу вже вирішене квартирне питання. Тобто вам є, де жити, що їсти, у що одягатися, і в цілому зрозуміло, звідки брати гроші найближчі кілька років. Це той фундамент, на підставі якого не страшно будувати нове життя з дитиною.

Діти не лише не безкоштовне, але й досить дороге задоволення. Розвиваючі іграшки та книги, зручний одяг і взуття, заняття та розваги коштують чимало. І чим старшою стає дитина, тим більше грошей на неї потрібно.

Якщо для немовляти найважливіше, щоб було просто сухо, тепло і мама поруч, то більш дорослій дитині, крім побутового комфорту, потрібні вже добра освіта, цікаве дозвілля і багато чого ще. Мамі, яка реалізувалася у професії, набагато легше все це їй забезпечити.

Ви не будете білою вороною

До пізнього материнства можна по-різному ставитися, але складно заперечувати, що сучасні тенденції саме такі, особливо у великих містах. І якщо жінка народжує рано, то їй практично гарантована соціальна самотність: усі подруги будуть зайняті навчанням, розвагами і подорожами. У них і у голові, і у житті буде веселе безтурботне студентство, а у молодої мами — лише турботи про дитину. Такі різні інтереси аж ніяк не зближують людей, навіть якщо раніше у них було багато спільного.

Після 30 років у багатьох молодих жінок або вже є малюки, або будуються серйозні плани на них — у будь-якому випадку ви будете на одній хвилі зі своїми друзями. У вас з’являться нові теми для обговорення і привчини для дружби. Загалом, ставши мамою у цьому віці, ви точно не будете почуватися білою вороною.

Глобальне перезавантаження

У 35 років часто з’являється стійке відчуття, що усі радощі життя ніби потьмяніли. Життя встало на звичні рейки і покотилося кудись убік пенсії. Домівка — робота, домівка — робота, зустріч з друзями, відпустка, Новий рік і — знову все спочатку.

Декрет — це досить радикальна, але при цьому ефективна можливість зробити повне перезавантаження, побачити свої справжні бажання і потреби, по-новому подивитися на роботу, на родину і на себе. Часто буває, що саме у декретній відпустці жінки починають робити те, що їм по-справжньому подобається, знову знаходять своє покликання чи стиль.

Діти відкривають нам друге дихання: вони допомагають вирватися з рутини, і нехай це заміна однієї рутини на іншу, такий струс часто абсолютно необхідний. На майбутню маму чекають нові живі емоції, нові враження, нове оточення, а насправді, зовсім нове життя.

ДжерелоПереглядів: 170