9 цікавих фактів про каву, які здивують багатьох людей
Навіть такий відомий напій може вас здивувати.
Усі жителі нашої планети п’ють близько 400 000 000 000 чашок кави на рік, тому не дивно, що вона вважається найпопулярнішим напоєм у світі. Хоча смачна чорна рідина, що бадьорить, була з нами протягом століть і ніколи не виходить з моди, багато людей не розуміють, наскільки вона може бути корисною… Зараз ви дізнаєтесь кілька цікавих фактів, що стосуються кави.
Кава і фотографія
Чи знаєте ви, що кава може допомогти вам проявити чорно-білі фотографії з плівки? Для цього потрібно змішати літр води, 24 г харчової соди, 20 грамів вітаміну С і 45 грамів розчинної кави… Суміш можна використовувати замість класичних розчинів (і деякі фотографи визнають, що цей склад не має запаху хімікатів).
Справжній експеримент
Прагнучи дослідити (ймовірно поганий) вплив кави на здоров’я, король Швеції Густав III (1746-1792) використав двох братів-близнюків, яким замінили смертну кару на довічне ув’язнення, пояснивши, що один з них мав випивати щодня 3 чашки кави до кінця свого життя, а інший — таку ж кількість чаю. Ані король, ані лікарі, які проводили експеримент, не дожили до отримання результатів: єдине, що ми знаємо сьогодні про нього, — людина, яка пила чай, померла першою у 83 роки.
Різна чутливість
Не усі однаково реагують на кофеїн: деякі можуть пити багато кави, і це не впливає на них, у той час як інші не можуть дозволити собі випити навіть невелику чашку, оскільки відразу починають “божеволіти”. Слід зазначити, що ця реакція поділяється на три типи: гіперчутливість, звичайна чутливість і гіпочутливість.
Проти головного болю
Якщо ви думаєте, що для позбавлення від головного болю треба пити каву, ви помиляєтеся. Ті, хто поділяє цю думку, зазвичай просто залежні від кофеїну. На щастя, сама кава не дуже небезпечна, і без неї не дуже складно обійтися. Навіть тривала залежність не чинить істотного впливу на стан нашого здоров’я. Найгірше те, що ми можемо випивати кілька чашок на день і ненавмисно ставати стійкими до дії кофеїну.
Смак проти аромату
Кава на смак не така вже й гарна, як її запах: це факт, хоча звучить неймовірно. Насамперед, ми можемо розрізняти більше ароматів, ніж смаків, і власне запах гарячої кави у поєднанні з повітрям не має нічого спільного з її справжнім смаком. Щоб перевірити це, просто затисніть ніс, коли п’єте: єдине, що ви помітите, це одночасно кислий та гіркий смак. Іншими словами, в основному завдяки аромату кави ми так сильно полюбляємо її пити.
Кофеїн потрапляє не тільки у кров
Ми дуже добре знаємо, що коли п’ємо каву, кофеїн потрапляє у нашу систему кровообігу. Однак у чоловіків цим усе не обмежується: речовина також досягає і тілесних виділень (і головним чином тих, що відповідають за розмноження). Ще один цікавий факт, який був доведений вченими, полягає у тому, що сперматозоїди рухаються швидше при вживанні смачної чорної рідини.
Супутні досягнення
У 1991 році вчені-комп’ютерники з Кембріджського університету (Англія) вирішили створити інструмент, що дозволяє контролювати рівень кави у банці. Вже у 1993 році усі користувачі, підключені до Мережі, могли милуватися отриманим зображенням, і так було до 2001 року. Сьогодні цю банку можна побачити у музеї технологій у Берліні, і інструмент, що дозволив контролювати кількість кави, виявився першою інтернет-камерою.
Чи шкідливий надлишок кави?
Передозування кави (або, швидше, кофеїну) може спричинити тремор, знервованість, тахікардію, серцебиття, нудоту, неспокій, безсоння, сильне потовиділення, блювання і навіть раптову зупинку серця. Його симптоми можуть зберігатися до чотирьох годин, хоча залежно від кількості випитої кави цей період може бути продовжений. Звичайно, якщо у вас станеться серцевий напад, ви можете навіть померти (тому навіть каву потрібно вживати в помірній кількості).
Кава + сигарети =?
Ви помітили, що люди, які багато палять, часто п’ють дуже багато кави? Вони роблять це тому, що нікотин і кофеїн підсилюють дію один одного. Однак, хоча ці дві речовини прискорюють роботу нашого серця, будучи прийнятими одночасно, у великих кількостях вони можуть викликати зворотну реакцію.
Переглядів: 293