Аромати деяких рослин впливають на самопочуття людини

Здоров`я

Ці 5 ароматів мають дивовижні властивості.

Серед найбільш популярних рослин, використовуваних для ароматерапії, у першу чергу названі такі як шавлія, м’ята перцева, апельсин, кориця і лаванда.

Шавлія

З античних часів відомо про антисептичні властивості цієї рослини. Аромат шавлії, а також приготований з цієї рослини напій допомагає жінкам полегшити біль у животі у певні дні, впоратися зі стресом і поліпшити пам’ять. Також у шавлії виявлені молекули, які перешкоджають потраплянню в організм вільних радикалів, знижуючи тим самим ризик розвитку раку. Цілюща дія запаху даної рослини підтверджена вченими ще у 2013 році.

М’ята перцева

Ще стародавні єгиптяни використовували м’яту перцеву для полегшення болю у кишківнику і діареї. У публікації видання Ailment Pharmacology за 2000 рік повідомляється, що суміш олій м’яти перцевої і кмину здатна полегшити стан пацієнтів з функціональною диспепсією. Добре допомагає вдихання аромату м’яти під час стресових ситуацій. А медики з Бостонського університету рекомендують використовувати м’ятну олію для поліпшення пам’яті.

Апельсин

У апельсиновій олії містяться речовини, що знімають напругу і заспокоюють нервову систему. Нерідко апельсинова олія використовується для боротьби з головним болем. Крім цього в апельсиновій олії містяться речовини, що перешкоджають розмноженню бактерій, які викликають сальмонельоз.

Кориця

Аромат кориці стане вірним помічником тим, хто хоче підвищити свою уважність і стати більш зібраним. Аромат кориці допоможе водіям заспокоїтися і проявити на дорозі більше уваги. До таких висновків прийшли експерти з Уїлінгського єзуїтського університету, США. Вдихання запаху кориці сприяє також поліпшенню моторики, що є гарною профілактикою розвитку хвороби Альцгеймера. Запах кориці часто використовують для полегшення симптомів під час ряду застудних захворювань.

Лаванда

Олія лаванди відома багатьом, як засіб, що допомагає зняти нервову напругу. У деяких випадках аромат лаванди може допомогти зменшити біль. Про це розповіли експерти з Ісфаханського медичного університету, які під час проведення тонзилектомії у дітей використовували аромат лаванди для полегшення болю. Крім цього, олію лаванди використовують для поліпшення росту волосся і загоєння ран. Правда, для загоєння ран необхідно змішати олію лаванди з йодом, повідомляють вчені з Туреччини на сторінках видання Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.

ДжерелоПереглядів: 174
banner