Близько 160 тисяч гривень втратили прикарпатці, довіряючи невідомим в мережі Інтернет

Суспільство

Близько 160 тисяч гривень втратили прикарпатці, довіряючи невідомим в мережі Інтернет та пересилаючи гроші на їхні рахунки. Правоохоронці продовжують документувати факти шахрайських афер.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Поліція Івано-Франківської області


На гачок шахраїв попалась 48-річна коломиянка. До жінки зателефонував нібито працівник банку. Аби убезпечити її від шахрайських дій і врятувати гроші, вказав картку, на яку потерпілій необхідно було скинути майже 83 тисяч гривень. Що жінка і зробила.


А мешканець Отинійської територіальної громади через мережу хотів придбати автомобіль. Оголошення про продаж транспортного засобу знайшов на одному із сайтів продажу. Поспілкувавшись з продавцем, потерпілий переслав завдаток за автівку – майже 81 000 гривень на банківську карту. Та після цього шахрай перестав виходити на зв’язок. Звісно, жодного автомобіля заявник так і не отримав.


Для того, щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:
У разі телефонного дзвінка від шахраїв, негайно припинити розмову і зателефонувати на «102» .


Не вказувати власні персональні дані на неперевірених сайтах.


Нікому не повідомляти термін дії банківської карти та CVV-код.


У разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла.


Не робити передоплат у неперевірених інтернет-магазинах.
На зображенні може бути: 1 особа та текст «полция попереджае вано-франквсък 1. не повдомляйте невдомим особам своϊ персональн та банквськi̇ данй 2. будьте обачними в мереж 3. не заходьте на невдом сайти та непереходьте за пдозрлими посиланнями в жодному разі не здйснюйте оплату чи передоплату за товар, a замовляйте його доставкою тльки псля огляду, оплачуйте про будь який факт чи спроб шахрайства повдомляйте на <102"»
All reactions:

1

 



Переглядів: 411
banner